Kabiny prysznicowe z brodzikiem 

(0 produktów)
Brak produktów w wybranej kategorii

Kabina prysznicowa nie jest może tak relaksująca jak wanna, ale jest to z pewnością rozwiązanie wygodne i oszczędne. Kabina prysznicowa z brodzikiem to najpopularniejsze rozwiązanie, które cechuje się łatwością montażu i eksploatacji. Brodzik zapewnia bardzo skuteczne odprowadzenie wody, a drzwi i ścianki kabiny chronią wnętrze łazienki przed zalaniem płynącą z baterii wodą. Do dyspozycji jest wiele modeli, różniących się kształtem, wielkością, konstrukcją czy zastosowanymi materiałami. Pod względem kształtu najczęściej spotykane są kabiny prysznicowe kwadratowe, asymetryczne i narożne.

Kabina prysznicowa z brodzikiem – jaką wybrać?

Rodzaj kabiny w głównej mierze dopasować należy do rozmiarów i kształtu łazienki. Najczęściej wybierane są kabiny narożne, które zajmują stosunkowo niewiele miejsca i są bardzo wygodne w użytkowaniu. Równie ważna jest także konstrukcja i estetyka. Kabina prysznicowa z brodzikiem może być wykonana w technologii profilowej lub bezramowej. W pierwszym przypadku panele drzwi i ścianek zamocowane są w aluminiowych profilach. Kabiny bezramowe produkuje się z wysokiej jakości szkła hartowanego, którego tafle połączone są ozdobnymi wspornikami. Takie kabiny wyglądają bardzo elegancko i świetnie pasują do nowoczesnych łazienek oraz salonów kąpielowych. Przed zakupem warto także zwrócić uwagę na jakość i rodzaj uszczelek. Wersje magnetyczne zapewniają bardzo wysoką szczelność i wygodę użytkowania. Dla trwałości konstrukcji szczególnie ważna jest jakość drobnych elementów, takich jak rolki i łożyska drzwi. Plastikowe detale szybko się zużywają i lepiej postawić na kabiny prysznicowe z brodzikiem, wyposażone w kółka wykonane z mosiądzu lub stali.

Ważnym kryterium jest też sama konstrukcja brodzika. Kabiny prysznicowe z brodzikiem płytkim są wygodniejsze jeżeli chodzi o wchodzenie i wychodzenie spod prysznica. Bardzo niskie brodziki są też znacznie bardziej estetyczne i delikatniejsze stylistycznie. Kabiny prysznicowe z brodzikiem głębokim są za to wielozadaniowe. W głębszym brodziku można wygodnie kąpać małe dzieci lub wykonać niewielkie pranie.