Kolektory słoneczne - zestawy 

Znaleziono 0 produktów
Brak produktów w wybranej kategorii

Prowadzenie proekologicznego trybu życia to nie tylko sposób na ochronę środowiska naturalnego. Korzystanie z odnawialnych źródeł energii może przynosić także bardzo duże oszczędności na rachunkach. Najbardziej popularnym i skutecznym sposobem obniżenia opłat za energię jest zainstalowanie systemu solarnego.

Jak działa zestaw solarny?

Pomimo, że zestawy solarne są dość skomplikowane konstrukcyjnie, to zasada ich działania jest banalna. Układ składa się z kolektorów słonecznych, przewodów, w których płynie czynnik cieplny oraz zbiornika z wymiennikiem ciepła. Czynnik przepływający przez kolektor jest podgrzewany przez skupione na absorberze kolektora promienie słoneczne, płynie do zbiornika, gdzie oddaje ciepło w wymienniku i cykl powtarza się od nowa.

Ile można oszczędzić, wybierając zestaw kolektorów solarnych?

Zestawy solarne nie są tanie i w naszych warunkach z pewnością nie zaspokoją pełnego zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową. Dlaczego zatem przybywa chętnych na zakup takich urządzeń? Przede wszystkim dlatego, że zestaw kolektorów solarnych to ogromna oszczędność. Nawet jeżeli nadal wspomagać musimy się kotłem dwufunkcyjnym lub podgrzewaczem przepływowym, to podniesienie temperatury o kilka lub kilkanaście stopni pozwoli bardzo mocno ograniczyć zużycie energii potrzebnej do przygotowania ciepłej wody użytkowej. W najcieplejsze miesiące roku oszczędność wynosić może nawet 80-90%. Zakup systemu solarnego zwraca się zatem stosunkowo szybko i zaczyna generować realne zyski w postaci niższych rachunków.