Filtry

Nagrzewnice i kurtyny powietrzne 

Znaleziono 2 produkty

Nagrzewnice i kurtyny powietrzne to urządzenia przeznaczone głównie do obiektów biurowych, przemysłowych i produkcyjnych o dużych powierzchniach. W halach magazynowych i warsztatach utrzymanie wysokiego komfortu termicznego nie jest sprawą łatwą. Klasyczne grzejniki nie mają zwykle dostatecznej mocy, aby zapewnić optymalną temperaturę w wielkogabarytowych pomieszczeniach. Wtedy też sięgnąć należy po rozwiązania dopasowane do szczególnych warunków i konkretnych potrzeb użytkowników. Celem wykorzystania nagrzewnic i kurtyn powietrza jest zapewnienie optymalnych warunków pracującym w pomieszczeniach ludziom lub przechowywanym w nich towarom.

Nagrzewnica wodna – idealne rozwiązanie do dużych pomieszczeń

Najważniejszym atutem nagrzewnic wodnych jest połączenie kompaktowych rozmiarów z dużą efektywnością cieplną. Urządzenie posiada wymiennik ciepła zasilany gorącą wodą z kotła lub pompy oraz wentylator nadmuchowy, który rozprowadza ogrzane powietrze. Nagrzewnica zamontowana na ścianie lub suficie pomieszczenia zapewnia skuteczne i równomierne ogrzanie pomieszczenia. Zastosowanie tego typu urządzeń jest znacznie praktyczniejsze i bardziej ekonomiczne od wykorzystywania grzejników. Nagrzewnica zapewnia szybsze rozprowadzenie ciepła, umożliwia regulację kierunku strumienia i wymusza ciągły przepływ, zapobiegając gromadzeniu się ciepłego powietrza pod sufitem. Cena nagrzewnicy dobrej jakości jest też znacznie niższa od kosztów zakupu grzejników płytowej o tej samej mocy. Niektóre modele wykorzystać można także w roli klimatyzatorów w sezonie letnim. W tym celu przez wymiennik ciepła przepuszcza się zimną wodę, która schładza powietrze zapewniając w czasie upałów przyjemny chłód i odpowiednie warunki do pracy.

Kurtyna powietrzna

W wielu magazynach i zakładach produkcyjnych konieczne jest często otwieranie drzwi lub ramp załadowczych. Zimą powoduje to napływanie do ogrzanych pomieszczeń mroźnego powietrza. Kurtyna powietrzna to nowoczesne urządzenie wentylacyjne, które pozwala uniknąć tego typów problemów. Zainstalowana nad drzwiami lub bramą kurtyna generuje strumień powietrza, który izoluje środowisko wewnętrzne od warunków panujących na zewnątrz. Pozwala to zachować wysoki komfort termicznych w pomieszczeniach narażonych na wychłodzenie. Kurtyna powietrzna z nagrzewnicą może dodatkowo wyrównać straty ciepła. Tego typu urządzenia stosowane mogą być także latem, zapobiegając ogrzewaniu się klimatyzowanych hal i pomieszczeń. Kurtyny powietrzne stanowią także bardzo skuteczną barierę dla spalin, pyłów oraz insektów.

Dlaczego warto stosować nagrzewnice i kurtyny powietrzne?

Urządzania zapewniające wysoki komfort wewnątrz pomieszczeń magazynowych, biurowych czy przemysłowych to najlepszy sposób na podniesienie wydajności pracujących w nich osób. Ochrona obiektów handlowych i usługowych przed spalinami, przeciągami i owadami ma też duży wpływ na wizerunek firmy i pomaga stworzyć idealne warunki dla pracowników i odwiedzających firmę klientów. Stosowanie kurtyn i nagrzewnic może być zatem inwestycją w lepszą efektywność zakładu i wyższe zyski z prowadzonej działalności.