Designerskie dozowniki do mydła. Jakie wybrać?

03/04
2020
Łazienka to bez wątpienia jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Warto dołożyć wszelkich starań podczas jej urządzania, aby była wygodna oraz atrakcyjna pod względem wizualnym. Ładnie zaaranżowana łazienka jest bowiem miejscem, z którego korzysta się z przyjemnością, na przykład urządzając sobie w niej domowe rytuały SPA.

Siła małych dodatków - bezdotykowy dozownik do mydła


Na najważniejsze elementy wystroju łazienki z pewnością składają się wszystkie stałe punkty wykończenia, a zatem glazura, ceramika łazienkowa, meble. To od nich zależy w największym stopniu to, jak będzie prezentowało się to pomieszczenie. Współcześnie istnieje bardzo wiele pomysłów na designersko urządzoną łazienkę. Nie brakuje ofert pięknych elementów wykończenia, tak naprawdę z każdego przedziału cenowego.

Każdą łazienkę można też wzbogacić o drobne elementy dekoracyjne i dodatki, które będą świetnie współgrały z całym jej wystrojem i podkreślały styl, w którym łazienka została urządzona. Takie niezwykle użyteczne drobnostki to między innymi wieszak na papier toaletowy czy nowoczesny automatyczny dozownik mydła, który może ozdobić blat szafki pod umywalkę.



Dozowniki do mydła w płynie - designerskie i higieniczne rozwiązanie


Można zaryzykować stwierdzenie, że w dodatkach do łazienki tkwi siła. Jednym z nich jest dozownik do mydła, na przykład taki wyposażony w nowoczesny czujnik ruchu. Tego typu sprytne rozwiązania do łazienek stają się coraz bardziej popularne również w domach prywatnych, bo w przestrzeniach publicznych już dawno są przysłowiowym must have. Trudno wyobrazić sobie na przykład toaletę na stacji benzynowej lub w galerii handlowej, która nie została wyposażona w tego typu dozownik mydła. To rozwiązanie nie tylko designerskie i atrakcyjne pod względem wizualnym, ale też po prostu najbardziej higieniczne. W dobie dzisiejszych czasów, gdy tak dużą i baczną uwagę zwraca się na zachowanie wszelkich zasad higieny, bezdotykowe podajniki mydła są najlepszym wyborem.



Dozownik do mydła z czujnikiem ruchu - jak to działa?


Sposób działania dozownika z czujnikiem ruchu jest niezwykle prosty i daje możliwość bezdotykowego dozowania porcji środka do mycia rąk. Taki dozownik do mydła z czujnikiem ruchu wyposażony jest w specjalną fotokomórkę. Rejestruje ona ruch dłoni pod czujnikiem i ten mechanizm umożliwia wydanie odpowiedniej porcji mydła potrzebnej do umycia dłoni. Dostępnych jest bardzo wiele różnych modeli tego typu dozowników, także każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno jeżeli chodzi o dom prywatny czy firmę lub przestrzeń użyteczności publicznej.




Nowoczesne dozowniki mydła pozwalają nie tylko na wprowadzenie bardzo eleganckiego, drobnego elementu wyposażenia do łazienki, ale co najważniejsze naprawdę zwiększają bezpieczeństwo higieniczne podczas korzystania z łazienek w przestrzeniach publicznych. Poza tym są łatwe w utrzymaniu czystości, sprawdzają się znacznie lepiej niż tradycyjne mydelniczki lub dozowniki manualne.


Jak wybrać dobry dozownik automatyczny do mydła?


Obecnie na rynku istnieje spory wybór automatycznych dozowników do mydła. Można wybierać zarówno wśród modeli z wyższej półki cenowej, które są wykonane z bardziej trwałych materiałów, lub też zdecydować się na coś prostszego i tańszego. Cena wynika między innymi z tego, czy dozownik można zamontować bezpośrednio na ścianie, czy też postawić na blacie szafki pod umywalkę. Zdecydowanie droższe są modele do zawieszenia. Na koszty zakupu ma również wpływ materiał, z którego wykonano dozownik. Najtańsze są te wyprodukowane z plastiku, jednak prezentują się one zdecydowanie mniej elegancko. Droższe dozowniki produkowane są ze stali szlachetnej czy innych atrakcyjnych wizualnie materiałów.




Taki elegancki dozownik to doskonała inwestycja w wygląd całej łazienki. Dzięki niemu korzystanie ze środków myjących będzie znacznie bardziej ekonomiczne, gdyż dozownik podaje optymalną porcję kosmetyku. Najważniejsze są jednak względy higieniczne. Bezdotykowa możliwość korzystania to między innymi ograniczenie kontaktu z bakteriami i wirusami przenoszonymi za pomocą brudnych dłoni.

Autor: Katarzyna Kurek
Mogą Cię zainteresować: