Prysznic - akcesoria 

(1012 produkty)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-

Rodzaj

Kolor

Wariant koloru Oltens

Dostępność

kabinie prysznicowej najważniejsza jest sprawna bateria oraz wygodna słuchawka prysznicowa i deszczownica. Jednak aby instalacja prawidłowo działała, a użytkowanie kabiny było wygodne, konieczne jest także zadbanie o szereg drobnych, ale bardzo ważnych akcesoriów.

Przyłącza kątowe i dysze prysznicowe

Do główki prysznicowej woda jest dostarczana giętkim wężem, który, w przypadku baterii natynkowych, podłącza się bezpośrednio do specjalnego przyłącza. Gdy jednak do czynienia mamy z instalacją podtynkową, wodę trzeba wyprowadzić ze ściany. Służy do tego przyłącze kątowe, czyli element który łączy umieszczony w ścianie przewód z wężem prysznicowym. Do wyprowadzenia wody ze ściany służyć może także dysza prysznicowa, która pełni jednocześnie rolę masującego natrysku. Dysze ustawione w odpowiednich pozycjach pozwolą stworzyć praktyczną i wygodną kabinę z hydromasażem.

Uchwyty prysznicowe – ważny element każdej kabiny natryskowej

Słuchawka prysznicowa musi mieć swoje miejsce – w zestawach natynkowych uchwyt na główkę jet zamocowany zazwyczaj na drążku prysznicowym zamontowanym do ściany kabiny. Jednak inaczej trzeba sobie radzić, gdy posiadamy podtynkową instalację natryskową. Do zamocowania słuchawki w wygodnej pozycji służy uchwyt prysznicowy. Inną alternatywą jest inwestycja w przyłącze kątowe z uchwytem, czyli element pełniący jednocześnie dwie funkcje: podłączenia węża do źródła wody i miejsca do odwieszenia główki natryskowej. Takie rozwiązanie jest uznawane przez wiele osób za bardziej estetyczne i łatwiejsze w montażu.