Wanny narożne 

(596 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-
cm - cm
cm - cm
l - l

Dostępność

Ergonomiczne zagospodarowanie narożników łazienki nie jest zadaniem łatwym. Najczęściej w kącie pomieszczenia ustawia się kabinę prysznicową, ale można także zamontować tam wygodną i obszerną wannę. Do tego celu produkowane są specjalne wanny narożne. Montaż tego typu wanny może mieć wiele zalet. W przypadku posiadaczy małych łazienek, może być to idealny sposób na pełne wykorzystanie dostępnego miejsca. Właściciele dużych salonów kąpielowych doceniają wanny narożne za ich wygodę i ogromną elegancję – z ich pomocą można bowiem idealnie zaaranżować wnętrze pomieszczenia. Wiele modeli idealnie nadaje się także do luksusowych gabinetów spa oraz salonów odnowy biologicznej.

Wanna narożna w łazience – jaką wybrać?

Wybór modeli jest aktualnie ogromny. Podstawowym kryterium jest oczywiście rozmiar samego produktu. Przed zakupem należy zatem bardzo dokładnie zmierzyć pomieszczenie i dopasować do niego odpowiedni model. W sprzedaży znajdują się wanny o kształcie owalnym, prostokątnym oraz wyposażone w zbiornik asymetryczny. Wiele z nowoczesnych wanien posiada także specjalne siedzisko, które ułatwia wykonywanie wielu zabiegów kosmetycznych oraz zapewnia większe bezpieczeństwo przy siadaniu i wstawaniu.

Właściciele małych łazienek szczególnie chętnie wybierają kompaktowe wanny narożne w kształcie owalnym, gdyż posiadają one krawędź wygięta w elegancki łuk. Pozwala to optycznie powiększyć przestrzeń i zachować cenne centymetry wokół samej wanny. W ich przypadku dobrą propozycją będzie także wanna asymetryczna o zwężającym się zbiorniku. Taka wanna narożna pozwala cieszyć się komfortem użytkowania, dając jednocześnie swobodę poruszania się po łazience.

Właściciele dużych łazienek mają znacznie większą swobodę wyboru. Dla nich projektowane są wanny narożne wyposażone w dodatkowe udogodnienia – wspomniane już siedziska, zagłówki czy luksusowe obudowy. W przypadku osób starszych i niepełnosprawnych warto także pomyśleć o zakupie modelu wyposażonego w fabrycznie instalowane uchwyty. Zapewnią one większe bezpieczeństwo domownikom i pomogą uniknąć upadków.

Wanna narożna kontra kabina prysznicowa

Niektórzy użytkownicy zastanawiają się, czy wanna narożna jest lepszym rozwiązaniem niż standardowa kabina prysznicowa. Wszystko zależy oczywiście od indywidualnych potrzeb i gustu. Warto jednak pamiętać, że narożną wannę zaopatrzyć można w parawan nawannowy, który stanowi bardzo uniwersalną alternatywę. Takie udogodnienie najłatwiej montuje się na wannach wyposażonych w prostą krawędź, ale w sprzedaży znajdują się także zestawy przystosowane do bardziej fantazyjnych i asymetrycznych modeli. Wanna narożna może być zatem idealnym rozwiązaniem w przypadku osób, które doceniają wygodę kabiny natryskowej, ale nie chcą rezygnować także z relaksujących kąpieli w gorącej wodzie. Montaż takiego produktu nie jest dużo trudniejszy od instalacji natrysku, szczególnie, że coraz częściej wanny produkowane są z lekkiego akrylu. Niska masa modeli wykonanych z żywic sprawia, że wniesienie ich do pomieszczenia nie sprawia wielkich trudność.