Ubikacje/ Toalety

Dzięki dostępności różnych produktów można efektywne wykorzystać przestrzeń w niemal każdej łazience. Wykańczając to pomieszczenie mamy do wyboru miski WC (zarówno stojące, jak i wiszące) oraz kompakty o różnych wymiarach i kształtach. Możemy sięgnąć po coraz popularniejsze rozwiązania podtynkowe. Producenci oferują też m.in. pisuary, bidety czy deski myjące. Oferta sklepu obejmuje również dodatkowe akcesoria, m.in. syfony, spłuczki, elementy montażowe, mocowania czy uszczelki wygłuszające, które umożliwiają poprawną instalację urządzeń.

Ubikacja – stojąca czy wisząca?


Zanim zacznie się przeglądać dostępne produkty, warto dowiedzieć się, czy potrzebna jest toaleta WC stojąca, czy wisząca (do montażu ściennego). Tę pierwszą można zainstalować w niemal każdej łazience. Druga natomiast wymaga odrobiny miejsca „w ścianie”, gdzie umieszczone będą przyłącza oraz zbiornik spłuczki. Za wytrzymałość całej konstrukcji będzie odpowiadać stelaż podtynkowy. W przypadku toalety stojącej zaletą będzie szybszy montaż oraz fakt, że można ją umieścić w każdej łazience, bez względu na jej rozmiar lub umiejscowienie odpływu. Ubikacja wisząca pozostawia natomiast przestrzeń na podłodze, dzięki czemu sprzątanie staje się znacznie łatwiejsze. Ponadto większość elementów instalacji jest estetycznie ukryta pod ścianą.

Czym różnią się od siebie dostępne miski WC?


Ważnym parametrem kompaktów jest rodzaj odpływu – poziomy, pionowy lub uniwersalny. Gdy odpływ kanalizacji znajduje się w ścianie, wybieramy kompakt z odpływem poziomym, jeżeli natomiast otwór jest umiejscowiony bezpośrednio w podłodze, trzeba wybrać odpływ pionowy. Ciekawą propozycję produktową stanowią toalety bez kołnierza. Taka ubikacja zapewnia wyższy poziom higieny i jest zdecydowanie łatwiejsza do wyczyszczenia (nie ma trudno dostępnych miejsc, gdyż nie ma rantu). Nowoczesne modele mają też jeszcze jedną zaletę – do ich spłukania trzeba mniejszej ilości wody niż w przypadku starszych egzemplarzy. Wszystkie toalety WC z naszego asortymentu zostały wykonane z wytrzymałych materiałów, zachowujących swoje właściwości przez długi czas.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pisuar bądź bidet?


Oferta sklepu obejmuje liczne pisuary i bidety. Mnogość dostępnych kształtów i rozmiarów pozwala dobrać odpowiedni egzemplarz do każdego rodzaju wnętrza – zarówno w restauracji, klubie czy hotelu, jak i domu prywatnym. Niektóre produkty zaskakują oryginalnym designem, dzięki czemu wzbogacą wnętrze pod względem estetycznym. W przypadku bidetów – podobnie, jak to jest z miskami WC – proponujemy zarówno modele wiszące, jak i stojące. Wszystko po to, by każdy z nabywców mógł dopasować produkt do posiadanej łazienki.

Toalety i deski myjące


W naszym sklepie dostępne są specjalne produkty dla osób poszukujących higieny i wygody. Są to toalety oraz deski myjące. Ich zaletą jest fakt, że łączą one w sobie funkcje miski WC oraz bidetu. Dzięki temu można zaoszczędzić w łazience sporo miejsca oraz zachować najwyższy poziom czystości w każdej sytuacji.