Syfony do brodzików 

(158 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

-

Dostępność

Status

Syfon do brodzika umożliwia połączenie odpływu z kanalizacją i odprowadzenie wody spod prysznica. Konstrukcja większości dostępnych produktów tego typu wykonana jest z wysokowytrzymałych tworzyw sztucznych. Są one całkowicie odporne na korozję i zapewniają bardzo dobrą szczelność całej instalacji. Estetyka nie jest tu szczególnie ważna, gdyż jedynym widocznym elementem jest kratka odpływowa lub ozdobna kopułka.

Jak wybierać syfon do brodzika?

Podstawowym kryterium jest średnica otworu odpływowego oraz głębokość brodzika – syfon do brodzika musi być dopasowany do niego wysokością. Kolejnym ważnym parametrem jest skuteczność odprowadzania wody, która zwykle podawana jest w litrach na minutę. Należy ją dostosować do przepływu zastosowanej baterii, tak aby syfon mógł skutecznie odprowadzić jej nadmiar, nie doprowadzając do przepełnienia brodzika.

Syfon do brodzika czyszczony od góry, a syfon do brodzika samoczyszczący

Pod względem konstrukcyjnym najpopularniejsze są syfony do brodzika czyszczone od góry oraz nowoczesne syfony do brodzika samoczyszczące. Podstawową różnicą jest to, że syfon do brodzika samoczyszczący posiada budowę umożliwiającą bardzo skuteczne przepłukiwanie przewodów, co zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń i minimalizuje ryzyko zatkania. Syfon do brodzika czyszczony od góry można rozmontować, podnosząc część odpływu i oczyścić jego wnętrze z nagromadzonych osadów. Tego typu konstrukcje są zwykle bardziej kompaktowe i można je z powodzeniem stosować do modeli o niewielkiej wysokości.