Młynki do odpadów 

(15 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x
-

Młynek do odpadów to urządzenie, które montuje się pod kuchennym zlewozmywakiem. Jego zadaniem jest rozdrabnianie dostających się do odpływu odpadów spożywczych. Ogromną zaletą konstrukcji tego typu jest łatwość obsługi, wygoda użytkowania oraz możliwość zainstalowania w praktycznie każdej kuchni.

Czy warto posiadać młynek do zlewu?

Pierwszym pytaniem jakie zadają sobie osoby, które po raz pierwszy spotykają się z tymi urządzeniami jest: „Czy młynek do zlewu jest naprawdę konieczny”? Nie jest to rzecz niezbędna, ale z pewnością rozdrabniacz do zlewu jest przydatnym urządzeniem. Korzystanie z niego pozwala zmniejszyć ilość wyrzucanych do śmieci odpadów biologicznych i uniknąć nieprzyjemnych zapachów z kosza. Młynki służą do utylizacji takich organicznych pozostałości, jak fusy z herbaty i kawy, rybie ości, skorupki jajek, resztki dań, małe kostki i chrząstki czy skórki z obieranych warzyw i owoców.

Jak działa młynek do odpadów?

Współczesne młynki do zlewu nie posiadają wirujących ostrzy. Wewnątrz urządzenia znajduje się specjalna tarcza obrotowa napędzana silnikiem elektrycznym lub sprężonym powietrzem. Generowana przez nią siła odśrodkowa powoduje, że wrzucone do odpływu odpady rozbijają się na drobne kawałki i są spłukiwane do rury kanalizacyjnej. Obsługa jest banalnie prosta – wystarczy odkręcić zimną wodę, uruchomić młynek i wrzucić do odpływu odpady. Po zakończeniu pracy rozdrabniacza woda musi pozostać włączana jeszcze przez chwilę, aby przepłukać wnętrze komory.

Czym różnią się rozdrabniacze do zlewu?

Dostępne na rynku urządzenia mogą różnić się między sobą kilkoma parametrami. Jednym z podstawowych jest moc. Rozdrabniacze do zlewu z mocniejszymi silnikami znacznie lepiej radzą sobie z twardszymi odpadkami. Modele o większej mocy mogą charakteryzować się jednak także większą głośnością pracy. Ważna jest również pojemność komory. Młynki do zlewu z większymi pojemnikami jednorazowo radzą sobie z większą ilością odpadów oszczędzając czas. Niektóre młynki do odpadów posiadają wielostopniowe systemy rozdrabniania – w ich wypadku do zlewu wrzucać można nawet spore kawałki warzyw i owoców.