Maty antypoślizgowe 

(77 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-
cm - cm
cm - cm

Dostępność

Maty antypoślizgowe zapewniają bezpieczeństwo podczas korzystania z łazienki. Na gładkich i mokrych kafelkach nietrudno o nieprzyjemny wypadek i dlatego też warto zabezpieczyć się, stosując produkty chroniące przed poślizgnięciem. Mata łazienkowa oprócz walorów praktycznych stanie się też ciekawą ozdobą, gdyż wybór wzorów i kolorów jest naprawdę imponujący.

Mata antypoślizgowa do łazienki – gdzie można ją stosować?

Do wyboru jest kilka rodzajów mat przeciwdziałających poślizgom. Najpopularniejsze są modele przeznaczone do układania na podłodze. Ich zadaniem jest zabezpieczenie użytkownika przed poślizgiem po stanięciu mokrą stopą na posadzce z gładkich kafelków. Maty antypoślizgowe mogą więc zastąpić dywaniki łazienkowe. Niemniej równie łatwo jest o wypadek pod kabiną prysznicową lub w wannie, gdzie również do czynienia mamy z idealnie gładkimi i mokrymi powierzchniami. Mata antypoślizgowa pod prysznic służy do wyłożenia dna brodzika i jest wykonana z całkowicie wodoodpornego tworzywa. Mata antypoślizgowa do wanny różni się od niej w praktyce jedynie wymiarami – zastosowanie i konstrukcja jest podobna. Przy zakupie warto jednak upewnić się, czy dany model posiada otwór odpływowy w tym samym miejscu co posiadana wanna lub brodzik, gdyż nie powinien blokować odprowadzania wody.

Mata łazienkowa o konstrukcji przeciwpoślizgowej najczęściej jest wykonana z tworzyw o powierzchni elastycznej lub posiada pod spodem specjalne przyssawki, które stabilizują konstrukcję na gładkiej posadzce.

Kiedy niezbędna jest mata antypoślizgowa?

Bezpieczeństwo jest niezwykle ważna, więc można powiedzieć, że mata antypoślizgowa do łazienki to jeden z elementów wyposażenia, który powinien znaleźć się w każdym domu. Szczególnie jednak poleca się zastosowanie takich rozwiązań, gdy w domu są samodzielnie korzystające z łazienki dzieci i seniorzy. W ich wypadku szczególnie cennym udogodnieniem będzie mata antypoślizgowa pod prysznic (głównie w przypadku brodzików o wysokiej krawędzi) oraz mata antypoślizgowa do wanny.