Grzejniki - akcesoria 

(1246 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-

Rodzaj

Kolor

Dostępność

Przyjemne ciepło generowane przez grzejnik to nie tylko zasługa samej jego konstrukcji. Równie ważne są odpowiednio dobrane akcesoria do grzejników, które odpowiadają za łatwy montaż, bezpieczeństwo użytkowania oraz wydajność systemu grzewczego. Dlatego też warto zwracać uwagę na detale i wybierać elementy charakteryzujące się wysoką jakością wykonania. Stworzenie sprawnej instalacji grzewczej to inwestycja na lata – nie warto zatem na niej oszczędzać. Wybór takich elementów, jak funkcjonalny termostat do grzejnika pozwala też wydatnie zwiększyć komfort domowników.

Jakie wyróżniamy akcesoria do grzejników?

W sprzedaży znajdują się różnego rodzaju akcesoria do grzejników. Niektóre z nich są niezbędne do montażu i obsługi systemu grzewczego w domu, ale znaleźć można także dodatki poprawiające estetykę lub zwiększające funkcjonalność grzejników. Najczęściej poszukiwane akcesoria do grzejników to zawory, adaptery i złączki, grzałki, głowice termostatyczne, korki i odpowietrzniki oraz cała gama wieszaków i zestawów maskujących do przewodów grzewczych. W ofercie sklepu można znaleźć zarówno pełne wyposażenie do dużej łazienki, jak i pojedyncze pokrętło do grzejnika, jeżeli chcemy jedynie wymienić uszkodzony egzemplarz na nowy.

Zawory grzejnikowe – co warto wiedzieć?

Zawory grzejnikowe dzielą się na trzy kategorie. Wyróżnić można zawory termostatyczne, regulacyjne i odcinające. Regulacyjny zawór do grzejnika posiada standardowe pokrętło, pozwalające kontrolować przepływ i ustawiać tym samym temperaturę w pomieszczeniach. Zawory termostatyczne posiadają natomiast dodatkową automatykę, która samodzielnie stabilizuje temperaturę na wybranym poziomie (nawet jeżeli zmienia się temperatura czynnika grzewczego w instalacji). Zawory do grzejników odcinające służą do otwierania i zamykania dróg przepływu w większych instalacjach. Najważniejszą rzeczą przy dokonywaniu wyboru jest jednak sposób podłączenia grzejnika. Część modeli posiada przyłącza boczne, podczas gdy pozostałe wyposaża się w doprowadzenia od dołu. Przed zakupem zaworu konieczne jest też sprawdzenie rodzaju gwintu oraz sposobu przyłączenia zaworu do głowicy. Aktualnie znaleźć można bowiem przyłącza skręcane lub zatrzaskowe.

Termostat do grzejnika i pokrętło do grzejnika w nowoczesnej stylizacji

Szeroki wybór produktów pozwala wybrać taki zawór do grzejnika, który będzie doskonale pasował stylistycznie do całego pomieszczenia. Poszczególne modele mają różne kształty i barwy wykończenia. Obecnie nie jest już rzadkością pokrętło do grzejnika np. w kolorze czarnym. Wybierając właściwy termostat do grzejnika można więc doskonale połączyć walory funkcjonalne z estetyką (nawet tą najbardziej nietypową).

Grzałka do grzejnika

Specjalne grzałki do grzejników łazienkowych przeznaczone są do podgrzewania znajdującej się w nich wody bez uruchamiania instalacji. Są to urządzenia bardzo przydatne, gdy kończy się sezon grzewczy lub gdy nie chcemy włączać kotła C.O. tylko w celu wysuszenia odzieży lub chwilowego podniesienia temperatury w pomieszczeniu. Przed kupnem grzałki do grzejników należy upewnić się, czy do posiadanego kaloryfera można zamontować tego typu udogodnienia. W żadnym wypadku moc grzałki nie może przekraczać mocy samego grzejnika. Poszczególne modele grzałek charakteryzuje m.in. obecność grubego, skręcanego przewodu. Są to bowiem urządzenia zasilane energią elektryczną, a jak powszechnie wiadomo, prąd i woda nie stanowią dobrego połączenia. Dlatego też producenci starannie zabezpieczają grzałki pod tym względem.

Zawór do grzejnika i Inne akcesoria do grzejników

Wśród akcesoriów przeznaczonych do grzejników warto wyróżnić także produkty poprawiające funkcjonalność. Zaliczyć można do nich praktyczne półki, wieszaki i uchwyty grzejnikowe. Z ich pomocą można z łatwością suszyć odzież lub ręczniki oraz wygospodarować dodatkową przestrzeń na potrzebne akcesoria. Każdy dodatkowy wieszak czy uchwyt to w małej łazience prawdziwy skarb. Akcesoria do grzejników tego typu pozwalają zatem poprawić ergonomię i wygodę użytkowania całego pomieszczenia, nawet jeśli w domu mieszka kilka osób. Ciekawą propozycją są też zestawy maskujące, których zadaniem jest poprawa estetyki przyłączy. Jest to ważne szczególnie w starym budownictwie, gdzie znaleźć można jeszcze niechlujnie wykonane instalacje. Przeglądając produkty (zarówno zawory do grzejników czy pokrętła, jak i same grzejniki), należy zwrócić uwagę na sekcję „warto dokupić” u dołu strony. Najczęściej znajdziemy tam inne rodzaje produktów, do których dopasowany jest dany dodatek (np. oglądając kratki maskujące możemy kliknąć w odnośnik do odpowiednich modeli grzejników). Podobnie będzie w przypadku systemów montażowych – to bardzo ważne, by dobrać taki egzemplarz, który utrzyma dany grzejnik na ścianie. Nieuważne dopasowanie zestawu do montażu może w skrajnym przypadku spowodować, że ten spadnie na podłogę i spowoduje szkodę.