Filtry

Producent

-

Rodzaj

Dostępność

Status

Grzejniki - akcesoria 

Znaleziono 603 produktów

Przyjemne ciepło generowane przez grzejnik to nie tylko zasługa samej jego konstrukcji. Równie ważne są odpowiednio dobrane akcesoria do grzejników, które odpowiadają za łatwy montaż, bezpieczeństwo użytkowania oraz wydajność systemu grzewczego. Dlatego też warto zwracać uwagę na detale i wybierać elementy charakteryzujące się wysoką jakością wykonania. Wykonanie sprawnej instalacji grzewczej to inwestycja na lata – nie warto zatem na niej oszczędzać.

Jakie wyróżniamy akcesoria do grzejników?

W sprzedaży znajdują się różnego rodzaju akcesoria do grzejników. Niektóre z nich są niezbędne do montażu i obsługi systemu grzewczego w domu, ale znaleźć można także dodatki poprawiające estetykę lub zwiększające funkcjonalność grzejników. Najczęściej poszukiwane akcesoria do grzejników to zawory, adaptery i złączki, grzałki, głowice termostatyczne, korki i odpowietrzniki oraz cała gama wieszaków i zestawów maskujących do przewodów grzewczych.

Zawory grzejnikowe

Zawory grzejnikowe dzielą się na trzy kategorie. Wyróżnić można zawory termostatyczne, regulacyjne i odcinające. Zawór regulacyjny posiada standardowe pokrętło, pozwalające kontrolować przepływ i ustawiać tym samym temperaturę w pomieszczeniach. Zawory termostatyczne posiadają automatykę, która samodzielnie stabilizuje temperaturę na wybranym poziomie. Zawory odcinające służą do otwierania i zamykania dróg przepływu w większych instalacjach. Najważniejszą rzeczą przy dokonywaniu wyboru jest jednak sposób podłączenia grzejnika. Część modeli posiada przyłącza boczne, podczas gdy pozostałe wyposaża się w doprowadzenia od dołu. Przed zakupem zaworu konieczne jest też sprawdzenie rodzaju gwintu oraz sposobu przyłączenia zaworu do głowicy. Aktualnie znaleźć można bowiem przyłącza skręcane lub zatrzaskowe.

Grzałka do grzejnika

Specjalne grzałki do grzejników łazienkowych przeznaczone są do podgrzewania znajdującej się w nich wody. Są to urządzenia bardzo przydatne, gdy kończy się sezon grzewczy lub gdy nie chcemy uruchamiać kotła C.O. tylko w celu wysuszenia odzieży lub chwilowego podniesienia temperatury w pomieszczeniu. Przed kupnem grzałki do grzejników należy upewnić się, czy do posiadanego kaloryfera można zamontować tego typu udogodnienia. W żadnym wypadku moc grzałki nie może przekraczać mocy samego grzejnika.

Inne akcesoria do grzejników

Wśród akcesoriów przeznaczonych do grzejników warto wyróżnić także produkty poprawiające funkcjonalność. Zaliczyć można do nich praktyczne półki, wieszaki i uchwyty grzejnikowe. Z ich pomocą można z łatwością suszyć odzież lub ręczniki oraz wygospodarować dodatkową przestrzeń na potrzebne akcesoria. Każdy dodatkowy wieszak czy uchwyt to w małej łazience prawdziwy skarb. Akcesoria do grzejników tego typu pozwalają zatem poprawić ergonomię i wygodę użytkowania całego pomieszczenia. Ciekawą propozycją są też zestawy maskujące, których zadaniem jest poprawa estetyki przyłączy. Jest to ważne szczególnie w starym budownictwie, gdzie znaleźć można jeszcze niechlujnie wykonane instalacje.

Pokazuje 1 - 20 z 603 elementów