Baterie prysznicowe 

(964 produkty)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-

Kolor

Dostępność

Pod natryskiem można się nie tylko wykąpać, ale także dobrze zrelaksować. Wiele zależy jednak od rodzaju baterii, który zainstalowany zostanie w kabinie prysznicowej. Bateria prysznicowa może być połączona z zestawem natryskowym lub zestawem i deszczownicą. W przypadku zakupu wyrobu bez dołączonego zestawu natryskowego, warto sprawdzić jakim złączem do węża dysponuje konkretny model. Większość dostępnych w asortymencie modeli posiada klasyczne przyłącze G½”, ale zdarzają się wyjątki. Zwrócić uwagę wypada także na dodatkowe funkcje oraz wydajność przepływu. Może być ona podana w litrach lub jako klasa przepływu, gdzie litera A oznacza modele najwydajniejsze. Bateria prysznicowa może być wyposażona w tłumik akustyczny, sitko chroniące głowicę przed zanieczyszczeniami, perlator, system ochrony przed osadzaniem się kamienia wapiennego i inne przydatne technologie. W sprzedaży znajdują się baterie sprzedawane samodzielnie lub w zestawach z dedykowanym kompletem natryskowym. W tym drugim wypadku nie trzeba szukać pasującego węża i główki natryskowej, co oszczędza czas potrzebny na skompletowanie pełnego wyposażenia kabiny natryskowej w łazience.

Bateria prysznicowa – jaki model wybrać?

Przy wyborze idealnej baterii prysznicowej nie można kierować się jedynie walorami estetycznymi. Są one oczywiście bardzo ważne, ale w pierwszej kolejności lepiej skupić się na walorach praktycznych. Najprostszy podział rozróżnia baterie prysznicowe natynkowe i podtynkowe. Do niedawna jeszcze baterie ścienne królowały w polskich łazienkach, ale aktualnie wypierane są coraz częściej przez modele podtynkowe. Czym różnią się te dwa rodzaje? Baterie naścienne są zwykle tańsze i dużo łatwiejsze do zamontowania, podczas gdy baterie podtynkowe zajmują mniej miejsca, są wygodniejsze w użytkowaniu i bardziej estetyczne. Okupione jest to niestety nieco trudniejszym montażem i serwisowaniem, oraz wyższą ceną. Baterie prysznicowe podzielić można także na jedno- i dwuuchwytowe. W pierwszym przypadku sterowanie odbywa się za pomocą specjalnej dźwigni – miłośnicy klasycznych rozwiązań wolą jednak baterie posiadające dwa kurki, osobno regulujące ilość ciepłej i zimnej wody.

Jedynym z najważniejszych elementów baterii prysznicowych jest głowica. Ten element odpowiada za kontrolę ciśnienia oraz temperatury wody. Aktualnie nie spotyka się już starszych głowic suwakowych, które zostały zastąpione niemal całkowicie przez głowice ceramiczne. Alternatywę stanowią też bardzo wygodne i nowoczesne głowice termostatyczne.

Bateria prysznicowa z termostatem – najwyższy komfort pod natryskiem

Głowice termostatyczne znacząco poprawiły komfort użytkowania kabiny prysznicowej. Nowoczesna bateria prysznicowa z termostatem posiada system pozwalający na regulację temperatury wody bez konieczności żmudnego ustawiania klasycznego uchwytu. Termostat zapewnia dostęp do idealnie podgrzanej wody w chwili uruchomienia baterii. Tego typu baterie pozwalają osiągnąć wysoki komfort użytkowania, gdyż nie ma w ich przypadku ryzyka oblania się zbyt gorącą lub lodowatą wodą. Jest to szczególnie ważne, jeżeli w domu są małe dzieci, uczące się dopiero samodzielnie korzystać z kabiny prysznicowej. Większość obecnie produkowanych baterii termostatycznych posiada także specjalną blokadę, która uniemożliwia podniesienie temperatury wody powyżej pewnej określonej wartości – chroni to przed przypadkowymi oparzeniami.

Bateria prysznicowa z termostatem będzie też doskonałą inwestycją dla osób posiadających domy z kilkoma łazienkami lub właścicieli wielu urządzeń pobierających wodę z instalacji – np. zmywarek i pralek automatycznych. Wiele odbiorników może być bowiem przyczyną zmniejszania się ciśnienia wody w rurach, co prowadzi do nagłych zmian temperatury pod prysznicem. Klasyczna bateria nie kompensuje tej różnicy, co prowadzi do tego, że np. włączona w kuchni zmywarka zmniejszy ciśnienie zimnej wody w instalacji, powodując niespodziewane zwiększenie temperatury strumienia w łazience. Bateria prysznicowa z termostatem zapobiega takim wypadkom, gwarantując komfort i bezpieczeństwo.