Zawory i elementy podtynkowe 

(127 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-

Dostępność

Zawory kątowe mają wiele różnych zastosowań i wykorzystywane są do obsługi wielu elementów wyposażenia. W łazience możemy znaleźć m.in. zawór kątowy do baterii lub zawór grzejnikowy. Kątowy element przyłączeniowy spotyka się także w toalecie i kuchni.

Czym różni się zawór kątowy do baterii i grzejnika?

Dlaczego zawory o konstrukcji kątowej są tak rozpowszechnione? Przede wszystkim jest to wynikiem ich pomysłowego kształtu i funkcjonalności. Zawór kątowy, niezależnie od swojego przeznaczenia, ma trzy zadania: wyprowadzić wodę ze ściany, umożliwić kontrolę ciśnienia przepływu oraz zapewnić wygodne przyłączenie wylewki lub przewodu. Dlatego też zawór kątowy do grzejnika i baterii są bliskimi kuzynami, chociaż oczywiście różnią się detalami konstrukcyjnymi lub materiałem wykonania.

Gdzie warto wykorzystać zawór kątowy?

Są miejsca, w przypadku których wykorzystanie zaworu jest wręcz koniecznością – chodzi tu głównie o zawór kątowy do spłuczki oraz przyłącza grzejników. Są jednak sytuacje, w których skorzystanie z tego rozwiązania jest opcjonalne, ale bardzo podnoszące komfort użytkowania. Zawór kątowy do baterii można wykorzystać np. w pralni jako ujęcie wody do płukania tkanin, ale najczęściej stosuje się taką instalację przy podłączaniu pralki. Wąż przykręcany do baterii umywalkowej lub wannowej nie jest ani wygodny, ani estetyczny – znacznie lepiej w pobliżu urządzenia zamontować zawór kątowy do pralki, który umożliwi stworzenie estetycznej i niezależnej instalacji zasilającej w wodę.