Lustra 

(2967 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-
cm - cm
cm - cm

Kształt

Kolor

Dostępność

Bez lustra trudno byłoby korzystać z łazienki. Do wykonania perfekcyjnego makijażu lub ogolenia twarzy potrzebne jest praktyczne zwierciadło, które oprócz walorów praktycznych, wyróżniać będzie się też wyjątkową estetyką.

Jakie wybrać i jak zawiesić lustro w łazience?

Wybór luster jest bardzo duży i każdy znajdzie wśród nich model idealnie dopasowany do aranżacji łazienki i swoich indywidualnych potrzeb. Najpopularniejsze są lustra ścienne o dość dużych rozmiarach, które pozwalają wygodnie popracować nad fryzurą czy zarostem. Bardzo praktyczne są też niewielkie lusterka kosmetyczne ze zwierciadłem powiększającym. Te z kolei są bardzo popularne wśród pań, gdyż pozwalają wykonać bardzo precyzyjny makijaż. W sprzedaży znaleźć można lustra łazienkowe o przeróżnych kształtach i rozmiarach. Miłośnicy nowoczesnego wzornictwa najczęściej wybierają modele minimalistyczne z delikatnymi ramkami wykonanymi z metalu lub całkowicie ich pozbawione. Do łazienek w stylu retro, ekologicznym lub skandynawskim lepiej pasują lustra łazienkowe w ozdobnych ramach z drewna. Przy montażu warto pamiętać, aby podczas montażu trzymać się kilku ważnych zasad. Aby zachować spójność aranżacji dolna krawędź lustra powinna znajdować się na wysokości minimum 120 cm nad podłogą, a górna – mniej więcej na poziomie górnej krawędzi drzwi. Dobrym pomysłem jest też zachowanie około 20-centymetrowego odstępu od umywalki, co ochroni taflę przed zachlapaniem wodą i mydlinami. Najwyższy komfort użytkowania zapewniają lustra do łazienki, które wiszą w taki sposób, aby oczy użytkownika znajdowały się na wysokości ok. 3/4 wysokości, licząc od dolnej jego krawędzi.

Lustra łazienkowe ścienne

Żadna łazienka nie może obyć się bez dużego lustra ściennego. Zwiesza się je zwykle nad umywalką, gdzie wykonuje się większość czynności toaletowych. Ważne aby rozmiar i wysokość montażu dopasować tak, aby wszyscy domownicy mogli z niego korzystać. Ścienne lustro łazienkowe potrzebuje też dobrego oświetlenia, które pozwoli dopracować detale makijażu lub przystrzyc wąsy. Lustro łazienkowe warto dopasować kształtem do ogólnego wystroju łazienki. Jeżeli sprzęty posiadają gładkie i opływowe linie, to doskonale będzie pasować do nich zwierciadło okrągłe lub owalne. W przypadku nowoczesnego wyposażenia z przewagą kątów prostych, lepiej sprawdzi się lustro łazienkowe ścienne w formie kwadratu lub prostokąta.

Małe lustra do łazienki

Oprócz dużego zwierciadła, przydatnym dodatkiem okazać może się także nieduże lusterko kosmetyczne. Nieduże lustra do łazienki z powierzchnią powiększającą cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Aktualnie najpopularniejsze są modele stojące oraz specjalne lustra łazienkowe zamocowane na uchwycie ściennym. Każdy z tych wariantów ma swoje wady i zalety. Atutem lusterka stojącego jest możliwość ustawienia go w dowolnym miejscu lub zabrania do innego pomieszczenia. Szafki i zabudowa łazienkowa są jednak zwykle dość niskie i czasami trudno korzystać jest z lustra ustawionego na blacie. Problem ten rozwiązują lustra do łazienki na uchwycie ściennym. Można umieścić je na wybranej wysokości i przystosować do używania w pozycji stojącej. Dzięki temu większość zabiegów kosmetycznych wykonać można przy użyciu dużego zwierciadła wiszącego, a detale poprawiać w małym i precyzyjnym, zamontowanym na wysięgniku.

Lustro łazienkowe z półką

Osobną kategorię stanowią lustra do łazienki wyposażone w schowki i półki. Pozwalają one oszczędzić sporo miejsca i sprawić, aby nawet mała łazienka stała się bardziej funkcjonalna. Lustro łazienkowe z półką będzie także idealnym miejscem do ekspozycji kolekcji luksusowych kosmetyków lub perfum. Podstawowymi zaletami takich modeli są jednak funkcjonalność i elegancja. Lustro łazienkowe z półką to alternatywa dla montowania osobno tych dwóch akcesoriów – dzięki temu aranżacja łazienki staje się bardziej spójna, a przy instalacji wykonać można mniej otworów montażowych. To zaś wielka zaleta, jeżeli instalujemy nowe wyposażenie w już wykończonej łazience.