Obudowy do wanien 

(641 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-

Dostępność

Zewnętrzna konstrukcja wanny nie jest szczególnie estetyczna i wymaga eleganckiej obudowy. Rozwiązań tego problemu jest kilka – można stworzyć konstrukcję z płyt kartonowo-gipsowych, wykorzystać tafle polistyrenu i pokryć całość płytkami ceramicznymi lub wykorzystać gotową obudowę. Zaletami takiej alternatywy są: łatwy i szybki montaż, zawsze pewny efekt końcowy, niska waga i stosunkowo niska cena.

Jakie zalety mają gotowe obudowy do wanny?

W przypadku wanien prostokątnych i kwadratowych o prostej krawędzi zewnętrznej, własnoręczne obudowanie wanny nie jest szczególnie skomplikowaną czynnością – problemy zaczynają się, gdy dysponujemy wanną asymetryczną, owalną lub okrągłą. Niestandardowy kształt sprawia, że obudowanie zbiornika staje się trudne i czasochłonne. W takim wypadku znacznie lepiej sprawdzi się obudowa do wanny przystosowana fabrycznie do danego modelu.

Jednym z największych atutów gotowych rozwiązań jest też bardzo wysoka estetyka. Obudowy do wanny wyglądają pięknie i nie wymagają przy tym żadnych specjalistycznych zabiegów montażowych. W praktyce z instalacją poradzi sobie każdy, kto dostanie do ręki instrukcję. Nie trzeba zatem do tego zadania zatrudniać fachowca czy glazurnika – oznacza to zatem, że w wielu przypadkach gotowa obudowa do wanny to najtańsze i najbardziej komfortowe rozwiązanie.

Jak dobrać obudowę do wanny?

W przypadku wanien z prostą krawędzią sprawa jest banalna – wystarczy wybrać obudowę dedykowaną lub zdecydować się na panele modułowe. Istnieją także obudowy do wanny przeznaczone do oklejania płytkami ceramicznymi. Specjalnie przygotowana powierzchnia takich konstrukcji jest gwarancją, że ceramika będzie doskonale trzymać się na miejscu. W przypadku wanien asymetrycznych lub owalnych konieczne może się okazać skorzystanie z produktu stworzonego specjalnie do danego modelu. Większość producentów oferuje obudowy do wanny specjalnie zaprojektowane do swoich wanien i jest to rozwiązanie zdecydowanie najprostsze i najbezpieczniejsze.