Kabiny prysznicowe - akcesoria 

(275 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-

Dostępność

Montaż nowoczesnej kabiny prysznicowej nie jest szczególnie skomplikowany i czasochłonny. Wszystko to dzięki innowacyjnym konstrukcjom oraz akcesoriom ułatwiającym instalację. Wśród najbardziej poszukiwanych dodatków są specjalistyczne profile oraz elementy poprawiające funkcjonalność i wygodę korzystania z kabin natryskowych.

Profil poszerzający i mocujący do kabin prysznicowych

Panele kabiny prysznicowej muszą ściśle przylegać do ścian pomieszczenia. Nie jest to uwarunkowane jedynie estetyką wykonania montażu, ale także walorami praktycznymi. Kabina ma za zadanie zatrzymać wodę płynącą z natrysku wewnątrz swojej konstrukcji i każda szczelina lub przerwa musi zostać usunięta. Szczególnie trudno osiągnąć to w przypadku starych budynków, gdzie mamy do czynienia z nierównymi powierzchniami ścian. Dlatego też dla wielu użytkowników idealnym rozwiązaniem jest specjalny profil mocujący z możliwością szybkiej niwelacji krzywizny. Innym problemem może się okazać niedoleganie paneli do drzwi wejściowych. Tutaj konieczne będzie zastosowanie innego pomysłowego dodatku. Panel poszerzający można regulować, dzięki czemu każda szczelina może zostać ekspresowo usunięta.

Siedzisko prysznicowe, uchwyty i inne akcesoria

Po pomyślnym zamontowaniu kabiny można pomyśleć także o podniesieniu komfortu jej użytkowania. Do tego celu służą inne akcesoria. W przypadku osób w starszym wieku i niepełnosprawnych doskonałym rozwiązaniem będzie specjalne siedzisko prysznicowe. Warto również rozważyć montaż bardziej luksusowych udogodnień – w kabinach natryskowych zainstalować można wodoodporne oświetlenie lub nawet głośnik, z którego podczas kąpieli popłynie ulubiona muzyka.