Filtry

Producent

-

Dostępność

Status

Deski sedesowe 

Znaleziono 400 produktów

Elegancka miska WC wymaga odpowiednio dopasowanej deski sedesowej. Nie jest to jedynie kwestia estetyki – deska sedesowa zapewnia wysoki poziom higieniczności i zabezpiecza przed wydobywaniem się nieprzyjemnych zapachów z toalety. Do produkcji desek coraz częściej stosuje się nowoczesne tworzywa sztuczne, których ogromną zaletą jest łatwość czyszczenia, trwałość i niewielka masa. Najpopularniejszym obecnie materiałem do wyrobu tego typu akcesoriów jest duroplast. Ma on gładką, nieporowatą powierzchnię, która ogranicza osadzanie się zabrudzeń i namnażanie mikrobów. Duroplast jest też tworzywem bardzo trwałym, które jest odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz przebarwienia spowodowane używaniem silnych środków czystości. Deski sedesowe wykonywane są z tworzyw elastycznych lub twardych. Ta druga opcja jest szczególnie przydatna w małych łazienkach, gdzie przykryty pokrywą sedes służy czasem jako półeczka na aktualnie używane akcesoria lub siedzisko.

Deska sedesowa – jaką wybrać?

Wybór deski sedesowej nie jest zadaniem szczególnie trudnym. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka detali, które sprawią, że użytkowanie będzie przyjemne i wygodne. Aktualnie deski sedesowe produkowane są bardzo często do konkretnych modeli misek WC. Wynika to z faktu, że wiele nowoczesnych toalet posiada niestandardowe kształty. Deski uniwersalne nie zawsze będą pasować do współczesnych – warto zatem sprawdzić, czy producent dopuszcza korzystanie z takich akcesoriów, czy też konieczne będzie wybranie modelu dedykowanego. Bardzo ciekawą funkcją jest też opcja szybkiego wypinania. Deska sedesowa wyposażona w taką opcję posiada specjalnie skonstruowane zawiasy. Umożliwiają one błyskawicznie odpięcie deski w celu dokładnego wyszorowania krawędzi muszli toaletowej lub umycia samej pokrywy. Oszczędza to czas i pozwala uniknąć żmudnego szorowania trudnodostępnej szczeliny pod linią mocowania deski. Wiele z nowoczesnych desek pokrywane jest też specjalną powłoką hydrofobową. Na takich modelach nie osadzają się kropelki wody, zanieczyszczenia i mikroorganizmy, zapewniając wyższą higieniczność i świeżość. Szczególną kategorią są coraz popularniejsze deski sedesowe wolnoopadajace.

Deska sedesowa wolnoopadająca – czy warto?

Każdy miał chyba do czynienia z sytuacją, gdy pokrywa sedesu wyślizgnęła się z dłoni i z głośnym trzaskiem opadła na krawędź miski. Jest to uciążliwe szczególnie w nocy lub w domach, gdzie znajdują się małe dzieci. Mocne uderzenie klapy o krawędź ceramiki powoduje też powstawanie mikropęknięć, które z czasem zmieniają się w widoczną i mało estetyczną siatkę spękań. Rozwiązaniem tego problemu jest deska sedesowa wolnoopadająca. Posiada ona specjalne zawiasy oporowe, które hamują prędkość opadania pokrywy. Zamyka si łagodnie, spokojnie i bez hałasu. Tego typu mechanizm zabezpiecza też najmłodszych przed przypadkowym przycięciem palców opadającą klapą. Korzyści z modeli wyposażonych w mechanizm wolnoopadający są zatem bardzo duże – cena desek tego typu nie jest wyższa od wariantów standardowych, ale zdecydowanie warto rozważyć taki zakup.

Pokazuje 1 - 20 z 400 elementów