Deski sedesowe 

(422 produkty)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-

Kolor

Dostępność

Elegancka miska WC odpowiednio dopasowanej deski sedesowej. Nie jest to jedynie kwestia estetyki – deska wc zapewnia też wysoki poziom higieniczności i zabezpiecza przed wydobywaniem się nieprzyjemnych zapachów z toalety. Ponadto dzięki niej nie ryzykujemy, że do muszli wpadnie jakiś kosmetyk lub inny przedmiot, np. maszynka do golenia. Do produkcji desek coraz częściej stosuje się nowoczesne tworzywa sztuczne, których ogromną zaletą jest łatwość czyszczenia, trwałość i niewielka masa. Najpopularniejszym obecnie materiałem do wyrobu tego typu akcesoriów jest duroplast. Ma on gładką, nieporowatą powierzchnię, która ogranicza osadzanie się zabrudzeń i namnażanie mikrobów. Duroplast jest też tworzywem bardzo trwałym, które jest odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz przebarwienia spowodowane używaniem silnych środków czystości.

Z jakich rodzajów tworzyw wykonywane są deski klozetowe?

Deski sedesowe wykonywane są z tworzyw elastycznych lub twardych. Ta druga opcja jest szczególnie przydatna w małych łazienkach, gdzie przykryty pokrywą sedes służy czasem jako półeczka na aktualnie używane akcesoria lub siedzisko. Zaletą pierwszej jest natomiast bardzo mały ciężar deski. Niezależnie od tego, który wariant wybierzemy, warto zwrócić uwagę, że deski klozetowe wykonane z tworzyw sztucznych mogą być naprawdę cienkie, a mimo to posiadają wszelkie niezbędne właściwości. Dzięki temu nawet tak prozaiczny element wyposażenia może stanowić ozdobę łazienki i gustownie uzupełniać jej wystrój.

Deska sedesowa – jaką wybrać?

Wybór deski sedesowej nie jest zadaniem szczególnie trudnym. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka detali, które sprawią, że użytkowanie będzie przyjemne i wygodne. Aktualnie deski sedesowe produkowane są bardzo często do konkretnych modeli misek WC. Wynika to z faktu, że wiele nowoczesnych toalet posiada niestandardowe kształty. Deski uniwersalne nie zawsze będą więc do nich pasować – warto zatem sprawdzić, czy producent dopuszcza korzystanie z takich akcesoriów, czy też konieczne będzie wybranie modelu dedykowanego.

Deska wc – na jakie funkcje warto zwrócić uwagę?

Bardzo ciekawą funkcją jest też opcja szybkiego wypinania. Deska sedesowa wyposażona w taką opcję posiada specjalnie skonstruowane zawiasy. Umożliwiają one błyskawicznie odpięcie deski w celu dokładnego wyszorowania krawędzi muszli toaletowej lub umycia samej pokrywy. Oszczędza to czas i pozwala uniknąć żmudnego szorowania trudnodostępnej szczeliny pod linią mocowania deski. Wiele z nowoczesnych desek pokrywane jest też specjalną powłoką hydrofobową. Na takich modelach nie osadzają się kropelki wody, zanieczyszczenia i mikroorganizmy, dzięki czemu automatycznie wzrasta poziom higieny i świeżości w łazience. Ponadto w ofercie sklepu znajdują się modele wchodzące w skład kolekcji opracowanych dla osób niepełnosprawnych. Deska WC w tym wariancie posiada m.in. wzmocnione metalowe zawiasy.

Deska wolnoopadająca – czy warto?

Szczególną kategorią są coraz popularniejsze deski sedesowe wolnoopadajace. Każdy miał chyba do czynienia z sytuacją, gdy pokrywa sedesu niespodziewanie wyślizgnęła się z dłoni i z głośnym trzaskiem opadła na krawędź miski. Jest to uciążliwe szczególnie w nocy lub w domach, gdzie znajdują się małe dzieci. Mocne uderzenie klapy o krawędź ceramiki powoduje też powstawanie mikropęknięć, które z czasem zmieniają się w wyraźnie widoczną, mało estetyczną siatkę spękań. Rozwiązaniem tego problemu jest deska wolnoopadająca. Posiada ona specjalne zawiasy oporowe, które hamują prędkość opadania pokrywy. Zamyka się łagodnie, spokojnie i bez hałasu. Tego typu mechanizm zabezpiecza też najmłodszych przed przypadkowym przycięciem palców opadającą klapą. Korzyści z modeli wyposażonych w mechanizm wolnoopadający są zatem bardzo duże. Cena desek tego typu nie musi być natomiast znacznie wyższa od wariantów standardowych, więc zdecydowanie warto rozważyć taki zakup. Tym bardziej, że deski klozetowe wyposażone w tę funkcję powoli zaczynają wypierać modele starszej generacji.