Drążki i uchwyty prysznicowe 

(447 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-
cm - cm

Dostępność

Słuchawka natryskowa z wężem pozwala wygodnie umyć się w kabinie prysznicowej lub wannie. Po użyciu należy ją jednak odłożyć w miejsce, w którym nie będzie przeszkadzać. Dlatego też każdy zestaw natryskowy należy wyposażyć w praktyczny drążek lub uchwyt prysznicowy. Tego typu akcesoria produkowane są właściwie tylko w jednym celu – dla zapewnienia miejsca dla słuchawki prysznicowej. Są pomiędzy nimi jednak pewne różnice.

Drążki prysznicowe

Wygodne drążki prysznicowe towarzyszą zwykle bateriom natynkowym i stanowią element konstrukcyjny zestawu. Mocuje się je do ściany pomieszczenia z pomocą specjalnych wsporników, dzięki czemu zachowują niewielki dystans od jej powierzchni. Największą zaletą drążków prysznicowych jest możliwość regulacji wysokości uchwytu na słuchawkę natryskową. Dzięki temu zapewnić można wygodę użytkowania wszystkim domownikom. Drążek może być też elementem do montażu deszczownicy w miejscach, gdzie nie można poprowadzić instalacji podtynkowej.

Uchwyty prysznicowe

Punktowe uchwyty prysznicowe to idealna propozycja dla posiadaczy podtynkowych zestawów natryskowych. Ich kompaktowa konstrukcja sprawia, że doskonale wyglądają w nowoczesnych kabinach prysznicowych. Uchwyty mogą być wykonane z metalu lub chromowanych tworzyw sztucznych. Metalowe uchwyty prysznicowe są bardzo solidne, a ich odpowiedniki z tworzyw wyróżniają się niewrażliwością na korozję. Przed zakupem tego typów akcesoriów należy sprawdzić, czy kształt wycięcia dopasowany jest do konstrukcji nakrętki węża prysznicowego – niektóre modele nadają się jedynie do zestawów wyposażonych w końcówki stożkowe.