Filtry

Producent

-

Dostępność

Status

Środki czyszczące 

Znaleziono 31 produktów
Pokazuje 1 - 20 z 31 elementów

Do ciała używamy różnych kosmetyków i mydeł, które różnią się zastosowaniem i przeznaczeniem. Sama łazienka też potrzebuje czyszczenia i pielęgnacji – również w tym wypadku trzeba zadbać o dedykowane i efektywne środki czyszczące. Wybór jest bardzo duży i warto wiedzieć, jakie preparaty i detergenty można nabyć, aby idealnie umyć wszelkie powierzchnie i pozbyć się zarazków.

Środki do czyszczenia łazienki na każdą okazję

Dlaczego do mycia łazienki potrzeba kilku różnych środków? Przede wszystkim dlatego, że w tym pomieszczeniu do czynienia mamy z powierzchniami wykonanymi z kilku materiałów. Każdy z nich ma swoje właściwości i dlatego konieczne jest wykorzystywanie dedykowanych detergentów. Płyn do czyszczenia armatury może być zbyt delikatny do usuwania silnych zabrudzeń wokół kratek odpływowych, ale pozwala uzyskać idealny połysk i pozbyć się zacieków. Z kolei czyszczenie chromu środkiem dedykowanym do usuwania kamienia skończyć może się uszkodzeniem ozdobnej powłoki. Dlatego tez dobór preparatów należy zacząć od określenia, jakie powierzchnie będziemy czyścić.

Co wybrać do czyszczenia łazienki?

W każdej łazience wykładanej kafelkami przydadzą się dwa środki do czyszczenia łazienki – płyn do ceramiki oraz specjalny detergent do czyszczenia fug. Ten drugi jest dostarczany zwykle w postaci pojemnika z wąskim dozownikiem ułatwiającym aplikację pomiędzy płytkami. Czyszczenie chromu również wymaga specjalnych detergentów, które nie rysują i nie odbarwiają błyszczących powłok. Oprócz tego warto zaopatrzyć się także w środek usuwający osad wapienny – czyszczenie kamienia jest szczególnie uciążliwe i czasochłonne. Specjalny preparat rozpuszczający osady ułatwi zadanie i pozwoli uniknąć zarysowań na mytych powierzchniach.