Odpływy liniowe prysznicowe 

(819 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

-
cm - cm

Dostępność

Status

kabinie prysznicowej odpływ jest równie ważny co dostarczająca wodę bateria. W brodzikach rolę odpływu pełni klasyczny syfon, ale w przypadku kabin bez brodzika konieczne jest zastosowanie nieco innych rozwiązań. Montuje się w nich specjalne odpływy prysznicowe, umieszczone bezpośrednio w posadzce. Można je podzielić na dwa typy: liniowe i punktowe. Wybór jest tutaj głównie kwestią upodobań estetycznych, gdyż w obu przypadkach można liczyć na podobną skuteczność odprowadzania wody. Warunkiem jest jedynie zachowanie odpowiedniego spadku podczas kładzenia płytek.

Wybieramy odpływ prysznicowy

Odpływ do kabiny bez brodzika wybrać należy już w fazie projektowania, gdyż montaż tego typu rozwiązań nie należy do najłatwiejszych. W przypadku odpływów liniowych głównym parametrem wydać się może długość, ale w praktyce nie wpływa ona na skuteczność odprowadzania wody – za to odpowiedzialny jest syfon dołączony do zestawu – długość ma głównie znaczenie dla estetyki samej kabiny, tak samo, jak materiał z którego został wykonany odpływ liniowy. Ponadto poszczególne elementy muszą być do siebie dopasowane technologicznie, by zapewnić właściwe odprowadzanie wody.

Odpływ liniowy – z kołnierzem czy bez?

Najważniejszym dylematem okazać się może wybór pomiędzy modelami z kołnierzem lub bez. Kołnierz to ten element, który zapobiega wyciekaniu wody na zewnątrz odpływu. Zdecydowanie lepiej wybrać wariant z takim udogodnieniem, chociaż jego brak nie musi całkowicie dyskwalifikować konkretnego produktu – szczególnie gdy kupujemy odpływ prysznicowy bardzo wysokiej jakości. Spotkać można także zestawy z łącznikami, umożliwiającymi poprowadzenie linii odpływowej wokół całej kabiny prysznicowej. Takie rozwiązanie pozwala zapobiec wyciekaniu wody pod drzwiami i ściankami natrysku. Przy zachowaniu odpowiedniego nachylenia posadzki nie jest to jednak konieczne.

Zalety prysznica bezbrodzikowego

Odpływy liniowe bądź punktowe nie wystają ponad podłogę, a jednocześnie zapewniają odpowiednie odprowadzanie wody. Prysznic bezbrodzikowy doskonale sprawdza się w łazienkach osób starszych bądź niepełnosprawnych. Brak progu ułatwia wchodzenie i wychodzenie z kabiny. Kolejnym atutem tego rozwiązania jest zminimalizowanie rozmaitych kłopotliwych miejsc, w których zalega brud. Nie może więc dziwić fakt, że kabiny prysznicowe bez brodzików, wyposażone w odpływy liniowe, bardzo często występują np. w hotelach bądź w klubach fitness i innych miejscach, z których korzysta wielu ludzi.

Odpływy liniowe – jakie długości są dostępne?

Dostępne modele mają bardzo różne długości – producenci oferują zarówno odpływy mierzące zaledwie kilkanaście centymetrów, jak i wersje półtorametrowe. Te największe doskonale nadają się do pomieszczeń, z których korzysta większa liczba osób. Często można je zobaczyć na basenach, w klubach fitness i innych, podobnych miejscach.