Dozowniki do płynów 

(152 produkty)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-

Kolor

ml - ml

Dostępność

W kuchni i łazience na co dzień towarzyszą nam różnego rodzaju detergenty w płynie – mydło i środki do mycia naczyń. Przechowywać je można oczywiście w oryginalnych opakowaniach, jednak jest to rozwiązanie mało komfortowe i estetyczne. Różnokolorowe butelki o dużej pojemności zajmują sporo miejsca przy zlewozmywaku i zwykle nie komponują się dobrze z wystrojem pomieszczenia – szczególnie gdy dysponujemy bardzo elegancką lub rustykalną kuchnią. Rozwiązaniem tego problemu mogą być praktyczne dozowniki do płynu do naczyń. Specjalne pojemniki stanowią nie tylko funkcjonalny dodatek i ozdobę – to również świetny sposób oszczędzania drogich detergentów.

Dlaczego warto kupić dozownik do płynu?

Jest kilka powodów, dla których warto zainwestować w nowoczesny dozownik na płyn do naczyń. Pierwszym z nich jest oszczędność miejsca. Duże butelki z detergentami zajmują mnóstwo cennej przestrzeni – znacznie lepiej jest zatem przelać ich zawartość do kompaktowego dozownika.

Dozownik do płynu do naczyń to również możliwość zachowania spójnej aranżacji przestrzeni, w której detale odgrywają szczególnie ważną rolę. Kolorowa butelka z mydłem czy płynem do naczyń rzadko stanowi ozdobę blatu roboczego. Dopasowany stylem dozownik do płynu będzie zatem wspaniałą ozdobą i uzupełnieniem wystroju. W minimalistycznie urządzonych kuchniach doskonale sprawdzą się również dozowniki montowane w blacie. W takich modelach zbiornik znajduje się pod powierzchnią płyty, a jedynym widocznym elementem jest elegancka pompka.

Kolejną zaletą dozowników jest oszczędność. Współcześnie produkowane detergenty są bardzo wydajne i nie potrzeba używać dużych ilości środka. Nalewanie z fabrycznej butelki zwykle wiąże się jednak z tym, że do zmywania lub mycia rak wykorzystujemy kilkukrotnie więcej płynu niż jest to konieczne. Dozownik na płyn do naczyń rozwiązuje ten problem poprzez wykorzystanie specjalnej pompki. Naciśniecie na główkę dozownika powoduje pobranie z pojemnika określonej dawki płynu i podanie jej przez dyszę. Nie ma zatem niebezpieczeństwa, że do zmywania kilku talerzy wykorzystamy ilość detergentu potrzebną do umycia całej domowej zastawy.

Jaki dozownik na płyn do naczyń wybrać?

W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad tym, czy w konkretnym miejscu lepiej sprawdzi się stojący czy montowany w blacie dozownik na płyn. Ich zasada działania jest dokładnie taka sama, ale każda z konstrukcji ma inne zalety. Dozownik do płynu do naczyń do montażu blatowego z łatwością można obsłużyć nawet jedną mokrą dłonią, gdyż jest stabilnie osadzony na miejscu. Jest to również rozwiązanie bardzo eleganckie i świetnie pasujące do minimalistycznie urządzonych kuchni. W tym wypadku trzeba jednak pamiętać, że w takim dozowniku trudniej kontrolować poziom płynu, a jego uzupełnienie będzie wymagać dostania się pod blat. Do instalacji konieczne będzie też wykonanie otworów lub inwestycja w zlewozmywak wyposażony w specjalne miejsca do montażu pompki.

Dozowniki stojące mają postać eleganckich butelek z pompką, które postawić można w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Ich zaletą jest mobilność i łatwość napełniania.