Dywaniki łazienkowe 

(555 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-

Kolor

Kształt

gr/m2 - gr/m2
cm - cm
cm - cm
cm - cm

Dostępność

Dywaniki łazienkowe to nie tylko ozdoba – ich głównym zadaniem jest zapewnienie użytkownikom łazienki komfortu i czystości. To również inwestycja w większe bezpieczeństwo, gdyż dywanik może ochronić się przed poślizgnięciem się na mokrych i gładkich płytkach ceramicznych. Jak widać, estetyka nie powinna być zatem jedynym priorytetem przy wyborze odpowiedniego dywanika do swojej łazienki. Dywaniki łazienkowe mają swoich fanów i przeciwników. Oceną przydatności tego produktu jest bowiem kwestia indywidualna. Warto pamiętać, że dywanik trzeba prać, odkurzać i suszyć, co sprawia, że czyszczenie łazienki jest nieco bardziej czasochłonne. Wygoda użytkowania rekompensuje jednak ten trud.

Dywaniki łazienkowe – jaki materiał będzie idealny?

Do produkcji dywaników łazienkowych stosuje się wiele różnych materiałów. W warunkach podniesionej wilgotności jest to bardzo ważna kwestia, gdyż wiele tworzyw stanowić może dobre podłoże do rozwoju pleśni czy niebezpiecznych drobnoustrojów. Dywaniki łazienkowe produkowane mogą być z syntetycznych pianek – może być to bardzo dobre rozwiązanie pod warunkiem zainwestowania w produkt bardzo dobrej jakości. Tanie pianki szybko kruszeją i pęcznieją, przez co trudno oczekiwać od nich dużej trwałości. Na rynku znajdują się też dywaniki wykonane z mieszanek gumowych. Ich największą zaletą jest odporność na nasiąkanie wodą, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe i higieniczne. Ich wadą jest jednak niezbyt przyjemna w dotyku faktura. Dobrze sprawdzą się jako zabezpieczenie antypoślizgowe przy kabinie prysznicowej i pozwolą uniknąć stąpania bosymi stopami po zimnej posadzce. Bardzo popularne są dywaniki łazienkowe wykonane z bawełny. Ich powierzchnia jest zdecydowanie najprzyjemniejsza w dotyku, ale wymagają częstego prania. Bawełna jest niestety dobrym podłożem do rozwoju mikroorganizmów – jeżeli jednak zadbamy o utrzymanie dywanika w czystości, będzie służył bardzo długo.

Dywaniki łazienkowe – jakie wybrać?

Dywaniki łazienkowe produkowane są w różnych rozmiarach i kształtach. Oprócz prostokątnych i okrągłych modeli przeznaczonych do układania na środku posadzki, przy kabinie i wannie, istnieją też małe dywaniki z wycięciem na stopę sedesu lub postumentu łazienkowego. Pozwalają one zachować wysoki komfort przy urządzeniach o nietypowym kształcie. Bardzo wygodne i estetyczne są też dywaniki łazienkowe w formie owalu lub elipsy. Taka forma sprawdza się idealnie w pomieszczeniach wąskich i długich, gdzie nie mieszczą się klasyczne dywaniki okrągłe. Deseń i kolorystyka to kwestie indywidualne, ale warto przemyśleć tę kwestę także pod względem praktycznym. Zdarza się, że dywanik zostanie poplamiony kosmetykami lub środkami czystości powodującymi odbarwienia. Najlepiej zatem postawić na kolor i wzór, na którym tego typu mankamenty będą mało widoczne. Jakość materiału i użytych barwników także ma znaczenie – dywanik łazienkowy znieść musi warunki panujące w łazience, czyli zmiany temperatury i wysoką wilgotność. Warto stawiać zatem na modele nieco droższe, ale wykonane z lepszych jakościowo tworzyw.