Zasłony prysznicowe 

(57 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x
-
cm - cm
cm - cm

Kolor

Dostępność

Zasłony prysznicowe to nie tylko praktyczny element wyposażenia, ale także bardzo ciekawa ozdoba łazienki. Dlatego też przy wyborze warto kierować się walorami funkcjonalnymi, ale także estetyką. Na szczęście wybór jest szeroki i każdy znajdzie zasłony prysznicowe idealnie dopasowane do jego potrzeb.

Zasłony prysznicowe – o czym pamiętać przy wyborze?

Zasłony produkuje się zwykle z PCV lub tkaniny poliestrowej. Modele tekstylne są zwykle lżejsze, wygodniejsze i bardziej odporne na zużycie. Ich wadą jest jednak wyższa cena. Zasłony prysznicowe mogą być instalowane na specjalnym drążku lub specjalnej suwnicy przypominającej karnisz podsufitowy. Zasłonka może być zamontowana nad wanną, będąc ciekawą alternatywą dla parawanu nawannowego lub zastąpić klasyczną kabinę prysznicową ze szklanych paneli – szczególnie gdy posiadamy natrysk bez brodzika. Zasłony prysznicowe dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i zdobione są przeróżnymi deseniami. Do dyspozycji są także modele przezroczyste i półprzejrzyste, które gwarantują dobre doświetlenie przestrzeni kąpielowej.

Takie rozwiązanie jest szczególnie polecana osobom, które posiadają baterię wannową z deszczownicą lub systemem dysz masujących. Zasłona prysznicowa zapobiegnie rozpryskiwaniu się wody po pomieszczeniu i pozwoli zachować intymność kąpieli, gdy z łazienki chcą skorzystać dwie osoby jednocześnie.

Jak pielęgnować zasłony prysznicowe?

Aby zabezpieczyć zasłony przed rozwojem grzybów i pleśni należy je suszyć rozsuwając na pełną szerokość. Zasłony prysznicowe z tkaniny poliestrowej można także prać w temperaturze 40-60°C. Modele wykonane z PCV warto systematycznie przecierać wilgotną gąbką, usuwając zabrudzenia i resztki detergentów.