Wanny inne 

(20 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

-

Wanna nie musi mieć kształtu prostokąta czy owalu. Ogromne możliwości aranżacyjne dają obecnie wanny asymetryczne oraz trapezowe, których forma pozwala w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń lub stworzyć unikalny wystrój o niebanalnym charakterze. Wanna asymetryczna to również możliwość poprawienia komfortu użytkowania.

Wanna zwykła czy trapezowa?

Decyzja o zakupie wanny o nietypowym kształcie podyktowana może być względami praktycznymi lub estetycznymi. Jest to rozwiązanie zarezerwowane głównie dla posiadaczy większych łazienek, chociaż dostępne są również modele kompaktowe. Wanny trapezowe posiadają nieregularnej długości boki, dzięki czemu jedna strona jest znacznie szersza od drugiej. To świetny sposób na zagospodarowanie narożnika łazienki. Taki model posiada zwykle dość dużą pojemność i pozwala zająć wygodną pozycję podczas kąpieli, dzięki czemu wanny asymetryczne są też świetną propozycją dla osób urządzających łazienki hotelowe, salony SPA lub gabinety odnowy biologicznej. Tego typu wanny mogą być też bardzo przydatne w łazienkach o nietypowym kształcie lub stanowić cześć luksusowej zabudowy łazienkowej w przestronnych salonach kąpielowych.

Wanny asymetryczne mogą posiadać również specjalne siedziska w postaci specjalnego przetłoczenia o anatomicznym kształcie. Dzięki takiemu rozwiązaniu można wygodnie usiąść, żeby nałożyć na włosy odżywkę lub nakremować ciało. To także spore udogodnienie dla seniorów i osób mających problemy z poruszaniem – w ich przypadku siedzisko pomoże przy wchodzeniu lub wychodzeniu z wanny.

O czym pamiętać przy zakupie wanny asymetrycznej?

Najważniejszą rzeczą, którą należy brać pod uwagę przy zakupie wanny asymetrycznej, jest rozmiar. Nietypowe wymiary sprawiają, że konieczne jest zachowanie skrupulatności i uwagi przy dobieraniu konkretnego modelu – szczególnie, gdy chcemy dopasować wannę do już istniejącej zabudowy.

Wanna asymetryczna wykonana może być ze stali lub akrylu. W przypadku modeli o dużych rozmiarach znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wybór tej drugiej opcji. Jest to podyktowane dużo niższa wagą syntetycznych żywic akrylowych w porównaniu do stali. Transport i montaż takiego modelu będzie znacznie prostszy i mniej męczący. Warto także pamiętać, że wanna trapezowa wykonana z akrylu dorównuje wytrzymałością wersjom stalowym, a przy tym znacznie lepiej utrzymuje ciepło i tłumi dźwięk nalewanej wody, dzięki czemu jest to propozycja skierowana do szczególnie ceniących komfort użytkowników. Asymetryczne wanny akrylowe są nieco droższe, ale ilość zalet takiego rozwiązania jest bardzo duża.

Warto także zwrócić uwagę na umiejscowienie odpływu i otworu przelewowego. W niektórych przypadkach znacznie lepiej sprawdzi się wanna asymetryczna z otworem odpływowym umieszczonym centralnie, a niekiedy lepiej wybrać model z bocznym odprowadzeniem wody. Przy planowaniu warto tak dopasować układ konstrukcji, aby podłączenie rury ściekowej było możliwie łatwe i nie wymagało budowania skomplikowanej instalacji odpływowej.