Węże prysznicowe 

(488 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-
cm - cm

Kolor

Dostępność

Słuchawka prysznicowa pozwala wygodnie umyć całe ciało w wannie lub w kabinie natryskowej. Aby jednak doprowadzić do niej wodę, potrzebny jest trwały wąż prysznicowy. Ten drobny element wyposażenia jest bardzo ważny, gdyż stawianie na tanie i mało wytrzymałe modele może skończyć się bardzo szybką awarią i koniecznością wymiany.

Wąż prysznicowy – z metalu czy tworzywa?

W sprzedaży znaleźć można obecnie węże prysznicowe wykonane z wysokowytrzymałych tworzyw sztucznych oraz modele z metalowym pancerzem. Co lepiej wybrać? Metal jest materiałem bardzo wytrzymałym i odpornym na uszkodzenia, więc jeżeli zależy nam na maksymalnej trwałości będzie to najlepszy wybór. Taki wąż prysznicowy jest też znacznie odporniejszy na zaginanie. Węże prysznicowe z tworzyw sztucznych są nieco delikatniejsze, ale obecnie stosuje się w nich technologie zapobiegające skręcaniu i zaginaniu, dzięki czemu nie należy obawiać się szybkiego zużycia. Występują one też w znacznie większej gamie kolorystycznej, co pozwala idealnie dopasować je do wystroju łazienki.

Węże prysznicowe – o czym pamiętać przy zakupie?

W pierwszej kolejności sprawdzić należy, czy wąż posiada nakrętki dopasowane średnicą do wejścia baterii i słuchawki prysznicowej. Większość dostępnych na rynku modeli przystosowana jest do złącz G½”. Warto także zwrócić uwagę na typ nakrętki – niektóre uchwyty prysznicowe mogą być używane jedynie z końcówkami typu stożkowego. Kupując wąż prysznicowy warto wybrać model wyposażony w system zapobiegający skręcaniu się przewodu. Obrotowe łożyska mocujące pozwolą osiągnąć wyższy komfort i przedłużą żywotność produktu. Przed zakupem warto też upewnić się, czy waż danej długości będzie odpowiedni do naszych potrzeb.