Wieszaki i drążki na ręczniki 

(1814 produkty)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-

Kolor

Montaż

Dostępność

Czy bez wieszaka łazienkowego można sobie poradzić? Zapewne tak, ale nieco obniży to komfort korzystania z łazienki. Wieszaki na ręczniki to akcesoria, które zawsze trzeba brać pod uwagę przy projektowaniu łazienki. Ich funkcją nie jest bowiem jedynie zapewnienie miejsca na odzież i akcesoria – to także część wystroju pomieszczenia.

Wieszak na ręczniki – niezbędny element wyposażenia łazienki

Ręcznik odłożyć można na pralkę lub zawiesić na krawędzi umywalki – nie będzie to jednak szczególnie wygodne. Wieszak na ręczniki pozwala zachować porządek i uniknąć moczenia szafek i blatów wilgotnymi materiałami. W sprzedaży znajdują się setki różnych modeli – od klasycznych ściennych haczyków, po zapewniające dużą ilość miejsca drążki na ręczniki. Zamiast klasycznego „uszka” można wybrać np. wieszak w kształcie koła lub prostokąta, przez który łatwo przełożyć wilgotny materiał. Osoby, które nie chcą wiercić otworów montażowych w płytkach zainteresują z pewnością wieszaki mocowane specjalną taśmą klejącą – w ich wypadku należy jednak pamiętać, że mają nieco mniejszą wytrzymałość na obciążenia niż modele z klasycznym montażem. W większych łazienkach ustawić można także duży wieszak stojący.

Drążek na ręczniki – jaki wybrać?

Alternatywą dla wieszaka może być też praktyczny drążek na ręczniki. Zaletą takiego rozwiązania jest większa powierzchnia, na której rozłożyć można wilgotną tkaninę. Dzięki temu ręczniki szybciej schną. Drążek na ręczniki może być stały lub posiadać konstrukcje składaną. Ruchomy zawias sprawdzi się idealnie w małych łazienkach, gdzie po wysuszeniu materiału drążek można wygodnie złożyć. Drążek na ręczniki może być też używany jako zapasowa suszarka na bieliznę lub drobne elementy garderoby.