Grzejniki pokojowe 

(2697 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-
cm - cm
cm - cm
Wat - Wat

Kolor

cm - cm

Typ

Dostępność

Przy budowie instalacji grzewczej w domu należy zastanowić się nie tylko nad rozmieszczeniem grzejników, ale także nad ich rodzajem. Podstawowymi kryteriami przy wyborze kaloryferów są parametry mocy i efektywności oraz walory estetyczne. Odpowiednio dobrane grzejniki pokojowe mogą być bowiem nie tylko źródłem przyjemnego ciepła, ale także prawdziwą ozdobą każdego domu.

Wybieramy grzejniki pokojowe

Materiał, z którego wykonany jest grzejnik, ma spore znaczenie z powodów praktycznych. Aktualnie produkuje się grzejniki pokojowe ze stali, aluminium oraz żeliwa. Te ostatnie są coraz rzadziej spotykane z racji na długi czas nagrzewania i bardzo dużą masę. Znacznie popularniejsze są grzejniki stalowe, które dobrze sprawdzają się w domach i zapewniają wysoką efektywność. Grzejniki aluminiowe wyróżniają się bardzo niską masą i dużą odpornością na korozję oraz złą jakość wody.

Kaloryfery pokojowe – jak dobrać właściwą moc?

Moc grzejnika dobieramy do wielkości pomieszczeń i ich przeznaczenia. Średnio przyjmuje się, że na ogrzanie jednego metra kwadratowego pokoju potrzeba 60 Watt ciepła, gdy mowa o dobrze izolowanym domu. W przypadku budynków bez izolacji termicznej konieczne jest zużycie nawet 140 Watt ciepła na metr kwadratowy. Przy dobieraniu grzejników do nowobudowanych domów, warto sprawdzić, czy architekt nie zamieścił w projekcie budynku informacji o koniecznej mocy grzejników. Kierując się tego typu wytycznymi, można idealnie dopasować kaloryfery pokojowe do posiadanego metrażu, nie narażając się jednocześnie na nadprodukcję ciepła i zbyt wysokie rachunki w przyszłości. Zaletą będzie też oszczędność miejsca. W niektórych sytuacjach można zrezygnować z tradycyjnego dużego grzejnika, umieszczając jedynie zaledwie 20-centymetrowy egzemplarz tuż przy podłodze. Ponad nim zostaje miejsce np. na powieszenie funkcjonalnej półki. Zwłaszcza że nowoczesne technologie produkcji pozwalają zamknąć wielką moc grzewczą w niedużych konstrukcjach.

Pokojowe grzejniki dekoracyjne

Dawniej grzejniki nie były szczególnie atrakcyjne wizualnie, dlatego starano się ukrywać je za zasłonami lub specjalnymi panelami. Obecnie wybór jest znacznie większy, a klienci mają do dyspozycji szeroką gamę estetycznie wykonanych produktów. Pokojowe grzejniki dekoracyjne produkowane są w różnych kształtach i kolorach. Coraz częściej spotkać można modele pionowe o wąskiej konstrukcji, które z powodzeniem wpasowują się we wnęki lub przestrzenie pomiędzy oknami. Sporą popularnością cieszą się pokojowe grzejniki dekoracyjne o konstrukcji płytowej oraz designerskie grzejniki przypominające konstrukcją awangardowe rzeźby.

Nowoczesny kaloryfer – inspiracje aranżacyjne

Tego typu kaloryfer można wpasować w pomieszczenia minimalistyczne, loftowe i nie tylko. Producenci oferują szeroką paletę barw, dzięki czemu grzejnik może wtopić się w tło niczym kameleon. Taki zabieg wpłynie na optyczne powiększenie wnętrza, nawet jeżeli nie należy ono do przestronnych. Zamawiany kaloryfer może też mieć kolor kontrastujący ze ścianami, co sprawdza się w przypadku żywych aranżacji, w których „dużo się dzieje”. Jak widać, dawno już minęły czasy, w których kaloryfery pokojowe pełniły jedynie funkcje praktyczne – dziś są one równie ważnym elementem wystroju, co meble i różnego rodzaju ozdoby.