Filtry

Producent

-
cm - cm
cm - cm
Wat - Wat

Rodzaj

Typ

Dostępność

Status

Grzejniki pokojowe 

Znaleziono 1943 produktów

Przy budowie instalacji grzewczej w domu należy zastanowić się nie tylko nad rozmieszczeniem grzejników, ale także nad ich rodzajem. Podstawowymi kryteriami przy wyborze kaloryferów są parametry mocy i efektywności oraz walory estetyczne. Odpowiednio dobrane grzejniki pokojowe mogę być bowiem nie tylko źródłem przyjemnego ciepła, ale także prawdziwą ozdobą każdego domu.

Wybieramy grzejniki pokojowe

Materiał z którego wykonany jest grzejnik ma spore znaczenie z powodów praktycznych. Aktualnie produkuje się grzejniki pokojowe ze stali, aluminium oraz żeliwa. Te ostatnie są coraz rzadziej spotykane z racji na długi czas nagrzewania i bardzo dużą masę. Znacznie popularniejsze są grzejniki stalowe, które dobrze sprawdzają się w domach i zapewniają wysoką efektywność. Grzejniki aluminiowe wyróżniają się bardzo niską masą i dużą odpornością na korozję oraz złą jakość wody. Moc grzejnika dobieramy do wielkości pomieszczeń i ich przeznaczenia. Średnio przyjmuje się, że na ogrzanie jednego metra kwadratowego pokoju potrzeba 60 Watt ciepła, gdy mowa o dobrze izolowanym domu. W przypadku budynków bez izolacji termicznej konieczne jest zużycie 140 Watt ciepła na metr kwadratowy. Przy dobieraniu grzejników do nowobudowanych domów, warto sprawdzić czy architekt nie zamieścił w projekcie budynku informacji o koniecznej mocy grzejników.

Pokojowe grzejniki dekoracyjne

Dawniej grzejniki nie były identyczne i nieszczególnie atrakcyjne wizualnie i starano się ukrywać je za zasłonami lub specjalnymi panelami. Obecnie wybór jest znacznie większy, a klienci mają możliwość wybierania z szerokiej gamy estetycznie wykonanych produktów. Pokojowe grzejniki dekoracyjne produkowane są w różnych kształtach i kolorach. Coraz częściej spotkać można modele pionowe o wąskiej konstrukcji, które można wpasować we wnęki lub przestrzenie pomiędzy oknami. Coraz większą popularnością cieszą się pokojowe grzejniki dekoracyjne o konstrukcji płytowej oraz designerskie grzejniki przypominające konstrukcją awangardowe rzeźby.

Pokazuje 1 - 20 z 1943 elementów