Pojemniki, szczotki do WC 

(771 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-

Kolor

Dostępność

Czyszczenie toalety nie jest może czynnością najprzyjemniejszą, ale konieczną. Wygodna w użyciu szczotka do WC pozwoli jednak uporać się z tym zadaniem szybko i sprawnie. Ten element wyposażenia do niedawna traktowany był raczej po macoszemu, a same szczotki nie prezentowały się szczególnie estetycznie. Aktualnie jednak producenci akcesoriów wychodzą naprzeciw potrzebom użytkowników i produkują szczotki toaletowe, które można nazwać małymi dziełami sztuki.

Designerska szczotka toaletowa

Obecnie produkowane szczotki wykonywane są z estetycznych i wysokojakościowych materiałów. Uchwyty oraz pojemniki powstają z chromowanych stopów metali, stali szlachetnej, hartowanego szkła oraz ceramiki. Nie ma problemu, aby znaleźć szczotki do WC dopasowane do aranżacji nowoczesnych, klasycznych i awangardowych. Sama konstrukcja i przeznaczenie nie zmieniły się, ale dostępne aktualnie szczotki toaletowe stanowią prawdziwą ozdobę toalety.

Szczotka do toalety jako część zestawu

Wiele modeli tworzy spójne zestawy razem z innymi elementami wyposażenia, takimi np. jak mydelniczki, wieszaki na ręczniki czy uchwyty na papier toaletowy. Szczotka do toalety lub pojemnik na nią może posiadać elementy w kolorze złota bądź czarne, a nawet wykonane z drewna egzotycznego.

Szczotka do WC – stojąca czy wisząca?

Wybór pomiędzy szczotką z pojemnikiem stojącym lub wiszącym zależy w głównej mierze od wystroju i indywidualnych potrzeb użytkownika. Szczotki do WC w klasycznym pojemniku stojącym nie wymagają żadnego montażu i wystarczy wstawić je do pomieszczenia. W ich wypadku nie ma też żadnego problemu z czyszczeniem pojemnika, który można po prostu umyć pod bieżącą wodą. W przypadku modeli z uchwytem ściennym sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Mocowania wymagają bowiem wykonania otworów pod śruby montażowe. Niemniej jednak szczotki wiszące prezentują się wyjątkowo elegancko i stają się spójnym elementem wystroju. Pod pojemnikiem takiej szczotki do toalety nie gromadzą się też brud i kurz, dzięki czemu utrzymanie porządku w pomieszczeniu staje się łatwiejsze. Szczotkę stojącą można z kolei bez ograniczeń przestawiać w inne miejsce, co w przypadku wariantu wiszącego nie jest już takie łatwe.

Szczotki do toalety w nowoczesnym wydaniu

Obecnie niemal każdy element wyposażenia może stanowić ozdobę wystroju i zgrabnie uzupełniać aranżację. Nie inaczej jest w przypadku szczotek do WC, które nieraz posiadają pojemniki o bardzo wymyślnych kształtach. W niczym nie przypominają one swoich klasycznych poprzedniczek. Z pewnością pozytywnie zaskoczą one wszystkich gości.