Inne akcesoria 

(96 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-

Rodzaj

Dostępność

W łazience najważniejszymi elementami wyposażenia są oczywiście urządzenia sanitarne wraz z bateriami i instalacjami wodno-kanalizacyjnymi. To jednak nie wystarcza, aby zapewnić sobie idealny ład i komfort w łazience. Wygoda codziennego użytkowania, optymalne wykorzystanie przestrzeni i utrzymanie porządku to rzeczy zależne w dużej mierze od odpowiednio dobranych akcesoriów. To właśnie drobiazgi i urządzenia pomocnicze sprawiają, że korzystanie z łazienki jest tak przyjemne.

Akcesoria łazienkowe, czyli jak poprawić funkcjonalność łazienki?

Stosowane współcześnie akcesoria łazienkowe można podzielić najprościej na dwie kategorie: wyposażenie ułatwiające przechowywanie oraz dodatki funkcjonalne. Do pierwszej kategorii zaliczamy wszelkiego rodzaju uchwyty, mocowania i pojemniki, a w drugiej znajdują się np. suszarki do rąk i włosów, deski do prasowania lub podajniki na papierowe ręczniki. Jak jednak wybrać dodatki dopasowane do własnych potrzeb?

Przede wszystkim konieczne jest określenie, czego faktycznie potrzebujemy, aby łazienka stała się miejscem wygodnym i funkcjonalnym. Sporo zależy tutaj od własnych przyzwyczajeń i doświadczeń. Nie ma jednej konkretnej recepty na sukces – gdy dla jednego użytkownika szczytem wygody jest elektryczna suszarka do rąk, to dla innego idealnym rozwiązaniem okaże się klasyczny podajnik na ręczniki papierowe. To właśnie jeden z powodów, dla których dobór akcesoriów bywa bardziej skomplikowany od wybierania armatury czy ceramiki sanitarnej.

Nie można również zapominać o estetyce. Łazienka powinna kojarzyć się z czystością, spokojem i relaksem. Stworzenie spójnej aranżacji wymaga zatem dobierania akcesoriów dopasowanych pod względem stylistyki, zastosowanych materiałów i formy. Najłatwiej to osiągnąć, wybierając dodatki z jednej serii konkretnego producenta. Bardzo wiele marek oferuje aktualnie całe kolekcje złożone z urządzeń sanitarnych, baterii oraz dedykowanych akcesoriów.

Suszarka do rąk czy pojemnik na ręczniki papierowe?

Pojemnik na ręczniki papierowe lub automatyczna suszarka do rąk do niedawna były domeną jedynie toalet publicznych. Obecnie jednak coraz częściej można spotkać je także w domach prywatnych. Jednorazowe ręczniki i suszarki zapewniają wyższą higieniczność, przez co cenią je szczególnie osoby prowadzące zdrowy tryb życia oraz alergicy.

Suszarka do rąk jest bardzo praktycznym urządzeniem, gdyż działa całkowicie bezdotykowo. Specjalny sensor uruchamia nawiew w chwili, gdy fotokomórka rozpozna, ze użytkownik umieścił przed wylotem powietrza dłonie. Takie rozwiązanie jest też doskonałe w toaletach publicznych, z których korzystają duże ilości gości. Podajnik na ręczniki papierowe to również ciekawa alternatywa, której zaletą jest duża uniwersalność. Jednorazowe ręczniki przydają się nie tylko do osuszania rąk, ale także do wielu innych czynności w łazience i kuchni – czyszczenia powierzchni czy akcesoriów. Pojemnik na ręczniki papierowe nie zużywa też energii elektrycznej tak jak suszarka. Jej zaletą za to jest brak konieczności pamiętania o wymianie rolki na nową. W przypadku podajnika warto zadbać, aby w jego pobliżu znalazł się pojemny kosz na zużyty papier.