Filtry

Producent

-
cm - cm
cm - cm
cm - cm

Rodzaj

Dostępność

Status

Szafki łazienkowe 

Znaleziono 1281 produktów

Dobrze dopasowane meble łazienkowe zapewniają wygodę i funkcjonalność, stając się jednocześnie oryginalną ozdobą pomieszczenia. Szafka łazienkowa to jednak wyjątkowy mebel, który wyróżnia się największą uniwersalnością i najszerszą gamą rozmiarów, form i rodzajów wykończeni. Zadaniem szafki nie jest tylko zapewnienie przestrzeni na odzież, ręczniki i kosmetyki – bardzo często stanowi ona też podstawę dla urządzeń łazienkowych.

Jaka szafka łazienkowa przyda się w łazience?

Na to pytanie każdy odpowiedzieć musi sobie sam, analizując swoje potrzeby i możliwości. Warto jednak przypomnieć, jakie rodzaje szafek łazienkowych są najczęściej poszukiwane i wybierane przez klientów. Szafki łazienkowe podzielić można ze względu na sposób montażu w łazience lub pod względem przeznaczenia. Najpopularniejsze to szafki pod umywalkę oraz wiszące szafki na drobne akcesoria. Wybór jest dla każdego jednak kwestią indywidualną i zależną m.in. od wielkości łazienki. Oczywiście dużą rolę gra też estetyka wykonania oraz stylistyka mebli. Rosnąca popularność nowoczesnego wzornictwa sprawia, że aktualnie największe wzięcie mają szafki do łazienki wykonane z trwałych płyt lakierowanych. Producenci nie zapominają jednak także o fanach stylu retro, oferując modele stylizowane na antyki. Decydując się na szafki z drewna lub płyt zawsze sprawdzić należy czy zostały zabezpieczone przed wilgocią odpowiednim lakierem.

Szafki łazienkowe mogą mieć konstrukcję otwartą lub zamkniętą. Otwarte szafki bez drzwiczek są delikatniejsze i nadają wnętrzom lekkości, ale należy pamiętać, że ich zawartość będzie łatwo dostępna dla dzieci.

Szafka pod umywalkę

Instalacja umywalki na ścianie nie jest szczególnie estetyczna, dlatego też szafka pod umywalkę jest bardzo cenionym produktem. Meble tego typu mają aż trzy ważne zadania. Muszą stanowić stabilne i wytrzymałe podparcie dla umywalki, zapewnić miejsce na potrzebne środki czystości, kosmetyki i akcesoria oraz ukryć instalację odpływową i syfon. Szafka pod umywalkę może być przeznaczona do wpuszczanego montażu misy umywalkowej lub też służyć do instalacji nablatowej umywalki. Niektóre misy mają nietypowe gabaryty i kształty, przez co wymagają instalacji w dedykowanych im szafkach – dlatego też zawsze należy sprawdzić, czy dana szafka pod umywalkę nadaje się do montażu danego modelu.

Szafka z umywalką

Aby uniknąć problemu z dopasowywaniem ceramiki łazienkowej do szafki, można nieco ułatwić sobie zadanie i kupić gotowy zestaw. Szafka z umywalką to zdecydowanie najwygodniejsza opcja. Użytkownik ma pewność, że wszystkie elementy idealnie do siebie pasują i nie ma konieczności wykonywania otworów montażowych na wymiar. Szczególną odmianą mebli tego rodzaju są kompaktowe szafki z umywalką przeznaczone do ciasnych łazienek i toalet. Takie miniaturowe szafki z umywalką zwykle instalowane są na ścianie pomieszczania, zapewniając maksymalną oszczędność miejsca.

Szafka do łazienki – wisząca czy stojąca?

Meble łazienkowe mogą być wolnostojące lub być przeznaczone do instalacji na ścianie. Wiszące szafki do łazienki są obecnie bardzo popularne – w tym systemie produkuje się nawet modele podumywalkowe. Dlaczego podwieszane szafki są tak praktyczne? Przede wszystkim dlatego, że dają pełną dowolność w aranżacji. Szafki łazienkowe do zawieszania można umieścić na dużej wysokości lub nad samą ziemią. Dodatkowym atutem jest to, że nie utrudniają czyszczenia posadzki w łazience. Standardowe szafki wolnostojące są jednak znacznie wygodniejsze i solidniejsze. Do ich montażu nie potrzeba żadnych skomplikowanych mocowań i nadają się do przechowywania nawet bardzo ciężkich przedmiotów. Swoistą hybrydą są szafki wiszące wyposażone w dodatkowe nóżki wspornikowe – zwykle wykorzystuje się tylko dwie podpórki umieszczone pod frontową ścianką. Zwiększa to stabilność i wytrzymałość konstrukcji, co może mieć duże znaczenie np. w przypadku modeli obciążonych dużą umywalką ozdobną z masywną baterią sztorcową.

Pokazuje 1 - 20 z 1281 elementów