Zlewy - akcesoria 

(205 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-

Dostępność

Stalowy lub granitowy zlewozmywak to niezbędny element każdej kuchni. Warto jednak zadbać o kilka akcesoriów, które zagwarantują bezpieczny montaż i pozwolą poprawić komfort codziennego użytkowania. Akcesoria do zlewozmywaków powinny wyróżniać się odpornością na uszkodzenia, korozję oraz trudne warunki panujące w kuchni – wysokie temperatury i podwyższoną wilgotność.

Syfon do zlewozmywaka

Najważniejszym elementem zlewozmywaka jest niewątpliwie syfon. Jego zadaniem jest skuteczne odprowadzanie wody z komory. Dobrej jakości syfon do zlewozmywaka powinien charakteryzować się konstrukcją minimalizującą ryzyko zapchania się odpływu resztkami jedzenia. Większość dostępnych modeli wykonuje się z wysokowytrzymałych materiałów sztucznych, które są całkowicie niewrażliwe na działanie wilgoci. Do zlewów dwukomorowych niezbędne jest zastosowanie wariantu dwuodpływowego. Jeżeli w kuchni pracuje zmywarka do naczyń, warto wybrać syfon do zlewozmywaka ze specjalnym złączem do odprowadzania wody.

Wkładka ociekowa do zlewozmywaka

Dużym udogodnieniem może być też wkładka ociekowa do zlewozmywaka. Jest to element mający postać ażurowej płytki lub koszyka z uchwytami dopasowanymi do rozmiarów komór. Wkładka ociekowa do zlewozmywaka może służyć do wygodnego suszenia naczyń po zmywaniu lub odsączaniu umytych produktów spożywczych z wody. Jest to doskonała i bardzo uniwersalna alternatywa dla klasycznych ociekaczy i stojaków na naczynia.

Inne akcesoria do zlewozmywaków

Większy komfort użytkowania można uzyskać inwestując także w inne akcesoria. Jednym z najbardziej potrzebnych jest wygodny w obsłudze korek. Jeżeli zestaw odpływowy nie jest wyposażony w zintegrowany zawór, konieczne będzie zainstalowanie zakupionego osobno korka. Najpopularniejsze obecnie są modele sterowane cięgłem oraz automaty typu klik-klak. Pierwsze dają możliwość otwierania i zamykania odpływu bez zanurzania rąk w brudnej wodzie, ale są nieco bardziej skomplikowane w montażu. Korki klik-klak obsługuje się poprzez naciśniecie kopułki, a ich prosta konstrukcja nie wymaga czasochłonnego instalowania cięgieł sterujących. Przydatnym dodatkiem może być też specjalna taca do komory zlewu, na której ułożyć można drobne owoce lub warzywa, ustawić przeznaczone do mycia naczynia lub oprawić ryby bez brudzenia blatu kuchennego.