Baterie - akcesoria 

(211 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-

Dostępność

Baterie to niewątpliwie jedne z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki i kuchni. To dzięki nim jest możliwe wygodne używanie urządzeń sanitarnych i czerpanie wody. Przy instalacji i eksploatacji armatury przydatne okazują się różnego rodzaju akcesoria oraz części zamienne do baterii. Nawet najbardziej zaawansowane technologicznie modele wymagają okresowej konserwacji i wymiany zużytych elementów, a podczas instalacji nowego wyposażenia bywa konieczne zastosowanie specjalnych elementów.

Akcesoria do baterii – elementy instalacyjne i części zamienne

Coraz częściej w łazienkach spotyka się instalacje podtynkowe, w których są stosowane baterie montowane bezpośrednio w ścianie pomieszczenia. W takim wypadku sama bateria stanowi zwykle element zewnętrzny – aby przyłączyć ją do źródła wody, jest konieczny specjalny moduł podtynkowy, w którym znajduje się głowica do baterii oraz elementy montażowe pozwalające estetycznie i stabilnie osadzić urządzenie w ścianie. Zdarza się, że warunki nie pozwalają na umieszczanie modułu na głębokości wymaganej przez producenta – w takim wypadku z pomocą przyjdą przedłużki do baterii, które umożliwia podłączenie elementów zewnętrznych do mieszacza. Przedłużki do baterii i elementy dystansowe są stosowane również w innych sytuacjach, np. przy dopasowywaniu nowoczesnej armatury do urządzeń starszego typu – np. niewymiarowych wanien lub kabin prysznicowych.

Wśród często poszukiwanych akcesoriów są także głowice do baterii, ozdobne rozety, wężyki przyłączeniowe, zestawy do montażu nawannowego, wsporniki stelaży, mechanizmy uruchamiania korków automatycznych oraz inne części zamienne do baterii. W nowoczesnych modelach armatury ze sterowaniem elektronicznym konieczne jest także stosowanie bezpiecznych zasilaczy oraz sterowników.

Perlator, przyłącze kątowe i inne udogodnienia

Akcesoria pozwalają także poprawić komfort użytkowania łazienki lub zapewnić spore oszczędności. Do najbardziej popularnych produktów tego typu można zaliczyć niepozorny perlator. Jest to element montowany na końcu wylewki, a jego zadaniem jest napowietrzanie strumienia wody. Co daje ten zabieg?

Napowietrzenie strumienia wody pozwala przede wszystkim ograniczyć zużycie, przy zachowaniu efektywności. Rozbita na drobne kropelki struga pozwala wygodnie się umyć lub pozmywać naczynia, przy użyciu mniejszej ilości wody – nowoczesny perlator wysokiej klasy może zapewnić oszczędność nawet na poziomie 50-60%.

Dodatkową zaletą jest też ograniczenie rozprysków wody, co ma ogromne znacznie szczególnie w małych łazienkach, gdzie wykorzystuje się kompaktowe umywalki. Perlator ułatwia zatem także utrzymanie porządku.

Bardzo poszukiwanymi akcesoriami są również praktyczne przyłącza kątowe, które umożliwiają wyprowadzenie wody z instalacji podtynkowych. Takie rozwiązanie nie jest zarezerwowane jedynie dla głowic prysznicowych – przyłącze kątowe umożliwi także łatwe zamontowanie bidetki lub przyłączenie pralki, bez konieczności prowadzenia mało estetycznych przewodów do baterii umywalkowej lub kuchennej.