Bidety 

(377 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-

Dostępność

Bidet do niedawna kojarzył się jedynie z bardzo luksusowymi apartamentami i raczej nie instalowano go w domach. W ostatnich latach sytuacja jednak diametralnie się zmieniła i coraz więcej osób prywatnych pragnie posiadać w domu to praktyczne i zapewniające maksymalną higienę urządzenie. Instalacja bidetu jest niczym skomplikowanym i nie różni się wiele od montażu umywalki lub miski WC. Większość oferowanych obecnie bidetów to modele przeznaczone do montażu podwieszanego na specjalnych stelażach podtynkowych. W zestawie znaleźć musi się także dedykowana bateria bidetowa, która zapewni dopływ wody potrzebnej do wykonywania czynności higienicznych. Z przyczyn praktycznych bidet montowany jest obok miski WC i dlatego posiadacze bardzo małych toalet mogę mieć pewien problem z wygospodarowaniem odpowiedniej ilości miejsca. W taki wypadku można jednak wykorzystać alternatywę w postaci muszli WC z funkcją bidetu. Osobna miska jest jednak znacznie wygodniejsza w użytkowaniu.

Bidet z deską – większa higieniczność w toalecie

Konstrukcja bidetu przypomina nieco połączenie klasycznej miski WC z umywalką. Ponieważ jest to rozwiązanie przeznaczone głównie dla osób ceniących wysoki poziom higieny, część produktów na rynku kompletować można z deskami bidetowymi. Czy warto inwestować w bidet z deską? Zdecydowanie tak. Możliwość zamknięcia pokrywy po zakończonych czynnościach toaletowych zapobiega rozprzestrzenianiu się po łazience nieprzyjemnych zapachów i drobnoustrojów. Do bidetów produkowane są deski klasyczne oraz wolnoopadace. Bidet z deską wolnoopadającą jest szczególnie popularny, gdyż dzięki takiemu rozwiązaniu uniknąć można głośnego hałasu przy opuszczaniu klapy oraz uszkodzeń krawędzi ceramiki. Wiele desek pokrywanych jest też specjalnymi powłokami antybakteryjnymi, które zapewniają maksymalną czystość i świeżość.

Bidet stojący czy bidet podwieszany?

Przed wyborem konkretnego modelu zastanowić się trzeba, czy inwestować będziemy w bidet stojący czy też bidet podwieszany. Różnica nie dotyczy jedynie estetyki zestawu, ale też sposobu montażu. Wiele osób uważa, że bidety podwieszane są bardziej eleganckie i lepiej pasują do nowoczesnych wnętrz. W tym wypadku jednak liczyć trzeba się z nieco trudniejszym montażem. Bidet tego typu można zainstalować bezpośrednio na ścianie, pod warunkiem jednak, że dysponujemy solidnym murem z betonu lub cegieł ceramicznych. W przypadku słabszych ścian, konieczne jest zastosowanie specjalnego stelażu podtynkowego. Zdecydowanym atutem takiej konstrukcji jest także dostęp do całej powierzchni podłogi w toalecie, co pozwala łatwiej zadbać o czystość w pomieszczeniu.

Jak instaluje się bidet wiszący lub stojący?

Instalacja bidetu wymaga przygotowania podejścia wodociągowego w ścianie lub zainstalowania w niej stelażu podtynkowego. Na oczkach wodociągowych zakłada się też specjalne zawory kątowe lub kolanka pozwalające doprowadzić ciepłą i zimną wodę do baterii. Kolejnym krokiem jest instalacja baterii i syfonu – warto pamiętać, że zwykle nie są one częścią zestawu i należy dokupić je osobno. Bidet stojący przytwierdza się do podłogi pomieszczania, a bidet wiszący zamontować należy z pomocą śrub do ściany lub stelażu podtynkowego. Pozostaje jeszcze podłączenie wężyków baterii do instalacji wodociągowej oraz syfonu do odpływu kanalizacji i wykończenie silikonem. Przyjmuje się, że górna krawędź bidetu powinna znajdować się na wysokości ok. 40 cm nad podłogą, ale jest to jedynie wskazówka – miskę zainstalować można też niżej lub wyżej, w zależności od swoich indywidualnych potrzeb.