Zasobniki ciepłej wody 

(41 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x
-
l - l

Ciepła woda w domu jest niezbędna – zapewnić do niej ciągły dostęp można na kilka sposobów. Jednym z nich jest nowoczesny zasobnik ciepłej wody. Tego typu urządzenie to idealne rozwiązanie w przypadku domów jednorodzinnych, gdzie znajduje się system centralnego ogrzewania z jednofunkcyjnym kotłem grzewczym.

Zasobnik ciepłej wody – do czego służy?

Jakie zadanie spełnia dokładnie zasobnik CWU? Pozwala on uzyskać dostęp do wody o stałej temperaturze i korzystać z niej w jednakowym czasie z kilku odbiorników w domu. Przepływowe podgrzewacze zwykle obsługują tylko jedną baterię – zasobnik ciepłej wody dystrybuuje ją do wszystkich kranów w domu. Dzięki zasobnikowi można także zastosować system cyrkulacji, który sprawia, że natychmiast po odkręceniu kurka, z wylewki leci ciepła woda.

Zasobniki CWU – jak dobrać?

W sprzedaży znaleźć można zasobniki CWU z wężownicą lub modele o konstrukcji warstwowej. Wężownika działa na zasadzie grzałki, która na bieżąco oddaje ciepło znajdującej się w rezerwuarze wodzie. Zasobniki warstwowe podgrzewają wodę i kumulują ją w górnej warstwie, dzięki czemu jest ona dostępna natychmiast po odkręceniu kranu. Ważnym parametrem jest też pojemność. Zasobnik SWU dobrać należy pod tym względem do zapotrzebowania na ciepła wodę – zależy to od wielkości rodziny, przyzwyczajenia domowników i ilości jednocześnie używanych odbiorników. W domu gdzie znajduje się np. pralka, zmywarka i duża wanna warto pomyśleć o modelu o większej pojemności. Urządzenia tego typu podzielić można także na modele ze stali emaliowanej lub nierdzewnej. Te ostatnie są nieco droższe, ale wyróżniają się większą trwałością i odpornością na korozję. Do większych pomieszczeń wstawiać można stojące zasobniki ciepłej wody – w mniejszych, dobrym rozwiązaniem będzie model wiszący.