Pisuary 

(115 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-

Dostępność

Ścienny pisuar kojarzony jest głównie z publicznymi toaletami w pubach i centrach handlowych. Zwykle nie spotyka się go w domach prywatnych, co nie znaczy jednak, że nie można go tam zainstalować. Pisuar w domu montuje się równie łatwo co bidet lub umywalkę. Czy jednak nie jest to zbędny luksus? Zdania są podzielone, ale mimo to, warto zapoznać się z atutami posiadania własnego pisuaru w domu.

Pisuar – wygoda w męskim wydaniu

Dlaczego warto mieć pisuar w domu? Przede wszystkim dlatego, że jest to rozwiązanie bardzo praktyczne i oszczędne. Panowie dobrze wiedzą, że korzystanie z tego urządzenia jest wygodne. Jednym z powodów instalacji pisuaru w prywatnej łazience może być chęć uniknięcia małżeńskich kłótni o podniesioną i zabrudzoną deskę sedesową. Pisuar to też sposób na zaoszczędzenie wody, gdyż spłukiwany jest on minimalną ilością wody. W domach, gdzie panowie stanowią większość, pozwoli to ograniczyć zużycie wody, co szybko przełoży się na niższe rachunki.

Pisuar do domu – co warto wiedzieć?

Przed zakupem pisuaru warto dowiedzieć się, jakie rodzaje tych urządzeń można nabyć. Wyróżnić można pisuary zasilane od góry lub od tyłu. Modele z zasilaniem górnym to najprostszy typ, który znany jest od bardzo dawna. Znacznie nowocześniejsze pisuary z przyłączem tylnym są estetyczniejsze i mogą być wyposażane w pokrywę zabezpieczającą przed wydostawaniem się nieprzyjemnych zapachów oraz mikroorganizmów. Osobną kategorię stanowią tzw. pisuary bezwodne, które nie wymagają ani przyłączy wodnych, ani kanalizacyjnych. Jest to możliwe dzięki specjalnym wkładom, które umieszcza się w ich komorze. Zadaniem takiego wkładu jest absorbcja moczu i konieczna jest jego systematyczna wymiana. Klasyczne pisuary montuje się bezpośrednio na ścianie lub na specjalnym stelażu podtynkowym. Znaleźć można także modele przeznaczone do instalacji narożnej. Warto pamiętać, że pisuary są urządzeniami kompaktowymi i z powodzeniem znaleźć można dla nich miejsce nawet w małych łazienkach i toaletach.