Spłuczki 

(200 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-

Dostępność

Ważnym elementem każdej toalety jest spłuczka. Jest to niezwykle ważny element, który odpowiada za czystość, higieniczność i funkcjonalność każdej toalety. Dobór odpowiedniego modelu nie jest jedynie kwestią estetyki, gdyż od dobrej spłuczki zależy także zużycie wody i efektywność spłukiwania toalety. Wygląd jednak też jest bardzo ważny – szczególnie gdy wybieramy spłuczkę klasyczną, która staje się automatycznie częścią wystroju toalety.

Spłuczka klasyczna czy podtynkowa?

W asortymencie znaleźć można spłuczki WC klasyczne oraz podtynkowe. Modele tradycyjne mają postać zbiornika, który instaluje się nad miską WC. W ich przypadku bardzo ważna jest estetyka wykonania oraz sposób doprowadzenia wody do rezerwuaru. Do niedawna prym wiodły spłuczki WC z przyłączem umieszczonym z boku, ale to rozwiązanie powoli odchodzi do lamusa. Nowoczesne modele posiadają złącza u dołu lub z tyłu zbiornika. Pozwala to poprowadzić przewody doprowadzające wodę w sposób niewidoczny, zachowując wysoką estetykę w pomieszczeniu. Spłuczki podtynkowe ukrywa się w ścianie, a jedynym widocznym elementem jest zwykle przycisk spłukujący. Jest to bardzo estetyczne rozwiązanie, ale wiąże się z dość skomplikowanym montażem.

Spłuczka do WC – na co zwracać uwagę?

Wybór miejsca instalacji przyłącza nie jest jedynym kryterium wyboru. Warto zwrócić uwagę także na mechanizm spłukujący zainstalowany w rezerwuarze. Spłuczki WC dostępne obecnie zwykle posiadają mechanizmy dwufunkcyjne, z dwoma przyciskami. Pozwala to na wybór zakresu spłukiwania i dopasowanie ilości wody do konkretnych potrzeb. Znaleźć można także spłuczki z przyciskiem „stop”, który pozwala przerwać przepływ wody w wybranym momencie. W przypadku modeli klasycznych należy też zwrócić uwagę na jakość materiału – jest to szczególnie ważne w przypadku spłuczek z tworzyw sztucznych. Tanie plastiki z czasem odbarwiają się i pokrywają zarysowaniami, co zmniejsza ich estetykę. W sprzedaży są także rezerwuary ceramiczne, które wyróżniają się bardzo wysoką trwałością i łatwością czyszczenia.