Syfony do umywalek 

(206 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-

Kolor

Dostępność

Syfon do umywalki ma podwójne zadanie. Po pierwsze ma on umożliwić odprowadzenie zużytej wody, a po drugie zapobiegać ma przedostawaniu się nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji do wnętrza łazienki. Przy zakupie zwrócić należy uwagę na średnicę przyłączy, typ syfonu oraz jakość wykonania. Do umywalek z przelewem stosuje się nieco inne syfony niż w przypadku modeli bez tego udogodnienia. Syfon do umywalki może być też wyposażony w dodatkowe przyłącze, które umożliwia podłączenie węża odprowadzającego wodę z pralki.

Syfon do umywalki – standardowy czy ozdobny?

Przed dokonaniem zakupu należy odpowiedzieć sobie na pytanie czy syfon do umywalki będzie widoczny, czy też zostanie zakryty zabudową łazienkową, szafką lub dekoracyjnym postumentem. Jeżeli tak, to spokojnie kierować można się jedynie walorami funkcjonalnymi. Jeżeli z jakichś powodów nie możemy lub nie chcemy zarywać instalacji odpływowej, dobrym rozwiązaniem będzie syfon ozdobny, wykonany np. z chromowanego metalu. Pozwoli to zachować wysoki poziom estetyki w łazience.

Syfon butelkowy czy syfon rurowy – jaki wybrać?

Pozostaje jeszcze pytanie, czy lepiej inwestować w syfon butelkowy czy też poziomy syfon rurowy. Różnica nie leży jedynie w kształcie. Klasyczny syfon butelkowy ma konstrukcję pionową i można stosować go nawet do małych umywalek. Wymaga on jednak systematycznego czyszczenia. Nowoczesne syfony rurowe mają kształt litery „U” i charakteryzują się bardzo dobrą efektywnością odprowadzania wody. Dzięki formie utrudniającej osadzanie się zanieczyszczeń nie trzeba ich też tak często konserwować.