Drążki i akcesoria do zasłon prysznicowych 

(50 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x
-

Większość natrysków jest otoczona kabiną wykonaną ze szklanych lub poliwęglanowych paneli. Inną alternatywą – szczególnie popularną w przypadku pryszniców zamontowanych nad wanną – jest zasłona wykonana z wodoodpornego materiału. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Zasłona jest lekka, łatwa w montażu i bardzo estetyczna, gdyż w praktyce może być wykonana w dowolnym kolorze lub ozdobiona kolorowymi grafikami. Aby jednak móc wykorzystać ją we własnej łazience, trzeba zadbać o stabilne i wytrzymałe mocowanie zasłony prysznicowej.

Drążki prysznicowe do zasłon

Do instalacji zasłony prysznicowej wykorzystywany jest najczęściej specjalny drążek prysznicowy. W większości przypadków do ich produkcji stosuje się wytrzymałą stal, która, oprócz dużej trwałości, charakteryzuje się również gładką powierzchnią ułatwiającą zasuwanie i odsuwanie zasłony. Oprócz drążka, potrzebne są też specjalne kółka, na których tkanina zostaje podwieszona do drążka – pełnią one w tym wypadku taką samą rolę, co żabki przytrzymujące firanki na karniszu. Mocowanie zasłony prysznicowej musi być nie tylko wytrzymałe, ale także umożliwiać szybki demontaż zasłony do czyszczenia.

Drążek prysznicowy w łazience – jaki wybrać?

Przy wyborze drążka prysznicowego powinniśmy kierować się przede wszystkim konstrukcją planowanej kabiny prysznicowej. Proste drążki prysznicowe dedykowane są do instalacji pomiędzy dwoma ścianami, a zatem jest to rozwiązanie odpowiednie w przypadku zasłon wieszanych nad wanną lub w kabinie prysznicowej umieszczonej we wnęce. Do kabin narożnych lub umiejscowionych na środku ściany pomieszczenia przeznaczone są drążki prysznicowe w kształcie litery „L” lub „U”.

Najważniejszym parametrem jest oczywiście długość drążka, który musi wpasować się pomiędzy ściany łazienki lub dokładnie otoczyć ustawiony przy ścianie brodzik. Drążek prysznicowy może mieć tez konstrukcję teleskopową, która umożliwia bardzo dokładne dopasowanie długości do rozstawu ścian. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie, gdy budujemy kabinę o niestandardowych wymiarach lub jeśli ściany mają nietypowy rozstaw (na co wpłynąć może ułożenie kafelków czy wyrównanie powierzchni zabudową lekką).