Panele prysznicowe 

(60 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-

Panel prysznicowy stanowi ciekawą alternatywę dla klasycznej baterii natryskowej. Tego typu urządzenia mają zwartą i bardzo elegancką konstrukcję, w której wszystkie elementy prysznica zintegrowano w jedną całość. Panel prysznicowy posiada zwykle baterię oraz komplet odbiorników – w prostszych modelach może być to sama główka prysznicowa z wężem, podczas gdy bardziej zaawansowane konstrukcje wyposażane są dodatkowo w wielofunkcyjne deszczownice i dysze masujące. Panele prysznicowe instaluje się zwykle podtynkowo, dzięki czemu wyróżniają się bardzo elegancką i kompaktową konstrukcją. Do wykonania paneli najczęściej stosuje się odporne na korozje materiały, takie jak stal szlachetna lub chromowany mosiądz, ale spotkać można także modele wykonane z odpowiednio zabezpieczonego drewna egzotycznego.

Panel prysznicowy narożny

Przeglądając dostępne modele, warto wyobrazić sobie ich ewentualne umiejscowienie w kabinie. Panel trzeba umieścić tak, by możliwe było swobodne manewrowanie wężem i słuchawką prysznicową. Ważne jest też, by sterowanie siłą strumienia i temperaturą wody było możliwie łatwe. Ciekawą propozycję w tym zakresie może stanowić panel prysznicowy narożny, zaprojektowany z myślą o łazienkach, w których zmieści się jedynie nieduża kabina prysznicowa. Taki panel nie zmniejsza swobody ruchów użytkownika i jest łatwo dostępny od razu po wejściu do kabiny.

Panele prysznicowe z termostatem

W sprzedaży znajdują się także panele prysznicowe z termostatem, które zapewniają maksimum komfortu i bezpieczeństwa. Specjalne głowice termostatyczne regulują temperaturę i ciśnienie wody, pozwalając dopasować je do konkretnych wymagań użytkownika. Bardzo ważną zaletą tego typu urządzeń jest blokada chroniąca przed przypadkowym podniesieniem temperatury wody powyżej pewnej wartości. Jest to szczególnie przydatna funkcja w domach, gdzie z łazienki korzystają dzieci. Panele prysznicowe z termostatem chronią też przed skokami temperatury wywołanymi przez zwiększony pobór wody przez inne urządzenia – pralki czy zmywarki. Wersje z termostatem są droższe od paneli klasycznych, ale wygoda użytkowania w pełni rekompensuje różnicę w cenie.

Panel prysznicowy z hydromasażem

Panele natryskowe wyposażone w funkcję hydromasażu pozwalają poczuć we własnym domu namiastkę ekskluzywnego salonu spa. Oprócz deszczownicy posiadają one szereg dysz, których kierunek można dowolnie regulować. Podczas wybierania modelu dla siebie warto też zwrócić uwagę na to, czy jest on wyposażony w słuchawkę oraz jakie oferuje ona rodzaje strumienia. Najczęściej spotykane to: deszcz, bicz oraz mgiełka. Jeżeli decydujemy się na panel prysznicowy z hydromasażem, warto upewnić się, że został on wyposażony w technologię ułatwiającą usuwanie kamienia i brudu. W tego typu modelach umieszczone zostają specjalne silikonowe elementy, mało podatne na przywieranie zanieczyszczeń.

Panele natryskowe z czujnikami

Ciekawą innowację stanowią panele natryskowe bezdotykowe, które można włączyć ruchem ręki. Sensor uruchamia przepływ wody, a gdy użytkownik wyjdzie z kabiny, panel samodzielnie zamyka zawór. To rozwiązanie, które przypadnie do gustu zarówno osobom będącym fanami nowinek technicznych, jak i tym, którzy mają na względzie malejące zasoby wody na Ziemi.