Akcesoria łazienkowe

wybierz podkategorię

Komfort użytkowania łazienki zależny jest od wielu czynników. Na poprawę wygody wpływa rodzaj i jakość armatury oraz ceramiki łazienkowej, ergonomia pomieszczenia oraz idealnie dopasowane akcesoria łazienkowe. Większość produktów z tej kategorii to dodatki, które pomagają utrzymać czystość, zapewniają miejsce na kosmetyki i środki higieniczne oraz gwarantują wyższy poziom bezpieczeństwa. Najpopularniejsze akcesoria łazienkowe to wszelkiego rodzaju uchwyty i wieszaki, dozowniki do mydła, mydelniczki oraz zestawy do mycia zębów.

Jak wybierać akcesoria łazienkowe?

Wybór odpowiednich akcesoriów łazienkowych jest zależna od kilku czynników. Najważniejsza jest w tym wypadku oczywiście funkcjonalność i walory praktyczne konkretnych dodatków. Jednakże bardzo ważną kwestią jest także estetyka. Większość osób urządzających łazienki pragnie zadbać o elegancję i spójność aranżacji. Odpowiednio dobrane akcesoria mają ogromne znacznie dla wyglądu łazienki, gdyż to właśnie detale odpowiadają w głównej mierze za efekt końcowy. Kolor i design wszelkiego rodzaju haczyków, zaworów, uchwytów i dozowników powinien nawiązywać do stylu i barw zainstalowanej ceramiki łazienkowej oraz baterii. Wielu producentów tworzy całe kolekcje produktów łazienkowych, w których znajdują się wszelkie niezbędne elementy – od wanny i miski WC, po mydelniczki oraz wieszaki. Zakup akcesoriów z jednej serii daje pewność, że wszystkie detale w łazience będą do siebie idealnie dopasowane pod względem estetycznym oraz funkcjonalnym. Nie zawsze jest to jednak konieczne – nieco poświęconego czasu i odrobina wyczucia pozwoli także skompletować doskonale dopasowany zestaw akcesoriów z produktów kilku różnych producentów. Przy wyborze warto zwracać szczególną uwagę na jakość wykonania. Warunki panujące w tym pomieszczeniu są przecież dość specyficzne, a wszelkie elementy wyposażenie narażone są na zmiany temperatury, działanie wilgoci oraz środków myjących. Wysokiej jakości produkty produkowane są z tworzyw niewrażliwych na tego typu uszkodzenia, dzięki czemu na długo zachowują swój idealny wygląd.

Akcesoria łazienkowe dla niepełnosprawnych i seniorów

Zadaniem dodatków łazienkowych jest zapewniać użytkownikom komfort i umożliwić bezpieczne korzystanie z zainstalowanych w łazience urządzeń sanitarnych. Akcesoria łazienkowe dla osób niepełnosprawnych są jednak grupą szczególną. Specjalne uchwyty i poręcze pomagają samodzielnie korzystać z prysznica, wanny lub umywalki użytkownikom z problemami ruchowymi. Wygodna poręcz łazienkowa może być też przydatna w miejscach, gdzie mieszkają seniorzy. Tego typu akcesoria są niezbędne w łazienkach publicznych i hotelowych, gdzie zapewnić trzeba możliwość korzystania z toalety osobom z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi.

Środki czyszczące

Ważną grupą akcesoriów łazienkowych są też specjalistyczne środki czyszczące. Zastosowanie odpowiednio dobranych preparatów pozwala bezpiecznie i skutecznie usuwać zabrudzenia z wszystkich powierzchni. Jest to szczególnie ważne w przypadku granitowych zlewozmywaków, akcesoriów ze szkła lub elementów chromowanych i wykonanych ze stali nierdzewnej. Pielęgnacja z użyciem odpowiednich środków czyszczących zapewni utrzymanie idealnego wyglądu elementów wyposażenia bez rys, zacieków i przebarwień.