Kabiny prysznicowe 

(3815 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-
cm - cm
cm - cm
cm - cm
cm - cm
mm - mm

Rodzaj wypełnienia

Kolor profili

Dostępność

Kabiny prysznicowe


Kabina prysznicowa musi zapewniać wygodę, być funkcjonalna oraz estetyczna. Dlatego też przed zakupem i montażem trzeba odpowiedzieć sobie na kilka bardzo ważnych pytań i określić dokładnie swoje potrzeby oraz wymagania. W pierwszej kolejności ustalić należy w jakim punkcie łazienki ustawiona zostanie kabina, gdyż od tego w znacznym stopniu uzależniony jest dobór modelu. Ważny będzie też rozmiar, rodzaj konstrukcji oraz dodatkowe funkcje, w które wyposażane są coraz częściej nowoczesne kabiny prysznicowe. Warto także pamiętać, że w przypadku tego typu produktów jakość ma ogromne znaczenie dla trwałości, bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. Kabina prysznicowa wolnostojąca lub narożna jest regularnie poddawana eksploatacji, zwłaszcza jeżeli w mieszkaniu nie ma wanny. Dlatego warto postawić na produkty renomowanych producentów, cieszące się uznaniem tysięcy konsumentów z całego świata.


Kabina prysznicowa półokrągła czy kabina prysznicowa czterościenna?


Wybór kształtu kabiny nie jest jedynie kwestią estetyki. Kabina prysznicowa kwadratowa to zwykle idealne rozwiązanie dla posiadaczy dużych łazienek o nowoczesnym wystroju. Kwadratowa konstrukcja zajmuje nieco więcej miejsca niż półokrągła kabina prysznicowa. Oznacza to, że zapewnia większy komfort użytkowania z racji obszerniejszego wnętrza, ale może ograniczać nieco swobodę poruszania w łazience. Kabiny prysznicowe półokrągłe idealnie sprawdzają się w narożniku pomieszczenia i cechują się dużą estetyką. Raczej nie spotyka się wolnostojących kabin półokrągłych – w tej wersji (z trzema ścianami) dostępne są zwykle kabiny prysznicowe kwadratowe lub prostokątne. W niektórych pomieszczeniach – np. ze względu na niedostosowaną do wilgoci konstrukcję ścian – umieszczana jest kabina prysznicowa pełna. Charakteryzuje ją to, że posiada 4 ściany (bądź więcej, jeśli ma inny kształt). Niejednokrotnie dla inwestora bardziej opłacalny jest zakup tego typu kabiny niż kładzenie płytek na ścianie. Inna nazwa tego produktu to kabina prysznicowa zamknięta.


Kabiny prysznicowe – wymiary


W sprzedaży dostępne są kabiny prysznicowe o przeróżnych wymiarach. Najbardziej „uniwersalne” będą jednak: kabina prysznicowa 90x90 półokrągła lub kwadratowa oraz – do najmniejszych łazienek – egzemplarz o boku 80 cm. Standardowa wysokość mieści się natomiast w przedziale 175-185 cm. Dla osób poszukujących nietuzinkowych rozwiązań producenci szykują też wiele innych propozycji, a wśród nich znajdują się m.in. kabiny o niesymetrycznych kształtach, również stworzone na bazie falistych figur. Wybierając je, trzeba upewnić się, że istnieje możliwość zamówienia dedykowanego dla nich brodzika. Oryginalnym rozwiązaniem będzie kabina prysznicowa wolnostojąca, a jeżeli odpowiednio się ją wyeksponuje, to stanie się ona centralnym elementem aranżacji łazienkowej.


Czym jeszcze różnią się kabiny prysznicowe?


Asortyment kabin jest aktualnie bardzo bogaty, dlatego wielu klientów ma problem z wybraniem tego wymarzonego modelu. Warto więc zastanowić się nad tym, czym różnią się od siebie poszczególne kabiny prysznicowe, pomijając wymiary, którym poświęcono uwagę w poprzednim akapicie. Ważna jest także sama budowa. Większość kabin posiada konstrukcję profilową, co oznacza, że ścianki i drzwi zamocowane są w stalowej lub aluminiowej ramie. Takie rozwiązanie jest bardzo popularne, chociaż bardziej wymagający odbiorcy często zarzucają mu brak wyrafinowanej estetyki. Chętniej wybierają oni kabiny prysznicowe o konstrukcji bezramowej. Wykonuje się je z wysokiej jakości paneli szkła hartowanego, które łączone są dyskretnymi elementami mocującymi i zawiasami. Takie kabiny prezentują się wyjątkowo elegancko i świetnie pasują do luksusowych salonów kąpielowych. Kabina prysznicowa 90x90 półokrągła w tym wydaniu będzie prezentować się o wiele smuklej od „zwykłej” odpowiedniczki. Konstrukcja bezramowa bardzo sprzyja też eksponowaniu oryginalnej powierzchni ścian, np. takiej, na której prym wiedzie ciekawa, rzadko spotykana faktura.s


Kabiny prysznicowe a rodzaje drzwi


Jednym z ważniejszych kryteriów przy wyborze kabin jest też rodzaj drzwi. Najczęściej spotkać można drzwi uchylne, łamane lub przesuwne. Najprostszą i najbardziej niezawodną konstrukcją są te pierwsze, ale niestety zarezerwowane są głównie dla posiadaczy dużych łazienek. Uchylne drzwi wymagają bowiem przestrzeni do pełnego otwarcia skrzydła. Drzwi łamane i przesuwne z powodzeniem sprawdzają się nawet w bardzo ciasnych pomieszczeniach. Różnica polegać może też na rodzaju materiału, z którego powstały panele drzwi i ścian kabiny. Kabina prysznicowa może być wykonana z tafli szkła hartowanego lub wysokowytrzymałego poliwęglanu. Szkło jest tworzywem znacznie cięższym, ale odporniejszym na zmiany temperatury i zarysowania. Można je też pokrywać hydrofobowymi powłokami chroniącymi przed zaciekami i minimalizującymi osadzanie się zabrudzeń. Każdy z wiodących producentów opatentował swój sposób na to, by ułatwić użytkownikom utrzymanie powierzchni w czystości. Szczególnie gdy mowa o kabinie prysznicowej zamkniętej, której wybór często podyktowany jest chęcią wyeksponowania tła. Przy brudnej powierzchni kabiny będzie to znacznie utrudnione.


Kabiny prysznicowe – zwróć uwagę na detale


Różnice pomiędzy produktami różnych marek mogą polegać też na jakości drobnych elementów i detali. Tego typu szczegóły są bardzo ważne, gdyż wpływają na trwałość oraz funkcjonalność. Szczególną uwagę warto zwracać na uszczelki drzwi oraz elementy ruchome. Wykonane z tworzyw rolki i łożyska bardzo szybko się zużywają i sprawiają, że otwieranie drzwi kabiny staje się coraz bardziej uciążliwe.
Kabiny montowane są zwykle do ścian pomieszczenia za pomocą specjalnych profili. Chcąc uniknąć problemów z dopasowaniem konstrukcji do murów, warto poszukać modeli z nowoczesnymi profilami przyściennymi w formie litery „U”. Dzięki nim kabina prysznicowa może być zamontowana szybko i bezproblemowo, gdyż tego typu elementy automatycznie niwelują krzywiznę ściany. Umożliwi to instalację bez generalnego remontu łazienki i czasochłonnego wyrównywania ścian.