Filtry

Producent

-
cm - cm
cm - cm
cm - cm
mm - mm

Dostępność

Status

Kabiny prysznicowe 

Znaleziono 2083 produktów

Kabina prysznicowa musi zapewniać wygodę, być funkcjonalna oraz estetyczna. Dlatego też przed zakupem i montażem trzeba odpowiedzieć sobie na kilka bardzo ważnych pytań i określić dokładnie swoje potrzeby oraz wymagania. W pierwszej kolejności ustalić należy w jakim punkcie łazienki ustawiona zostanie kabina, gdyż od tego w znacznym stopniu uzależniony jest dobór modelu. Ważny będzie też rozmiar, rodzaj konstrukcji oraz dodatkowe funkcje, w które wyposażane są coraz częściej nowoczesne kabiny prysznicowe. Warto także pamiętać, że w przypadku tego typu produktów jakość ma ogromne znaczenie dla trwałości, bezpieczeństwa i komfortu użytkowania.

Kabina prysznicowa półokrągła czy kabina prysznicowa czterościenna?

Wybór kształtu kabiny nie jest jedynie kwestią estetyki. Kabina prysznicowa kwadratowa to zwykle idealne rozwiązanie dla posiadaczy dużych łazienek o nowoczesnym wystroju. Kwadratowa konstrukcja zajmuje nieco więcej miejsca niż półokrągła kabina prysznicowa. Oznacza to, że zapewnia większy komfort użytkowania z racji obszerniejszego wnętrza, ale może ograniczać nieco swobodę poruszania w łazience. Kabiny prysznicowe półokrągłe idealnie sprawdzają się w narożniku pomieszczenia i cechują się dużą estetyką. Raczej nie spotyka się wolnostojących kabin półokrągłych – w tej wersji (z trzema ścianami) dostępne są zwykle kabiny prysznicowe kwadratowe lub prostokątne.

Czym różnią się kabiny prysznicowe?

Adortyment kabin jest aktualnie bardzo bogaty i wielu klientów ma problem, aby spośród tak szerokiego asortymentu wybrać ten wymarzony model. Warto na początek zrozumieć czym różnią się od siebie kabiny prysznicowe. Podstawowymi kryteriami są kształt i rozmiar konstrukcji, które należy dopasować do gabarytów łazienki. Ważna jest także sama budowa. Większość kabin posiada konstrukcję profilową, co oznacza, że ścianki i drzwi zamocowane są w stalowej lub aluminiowej ramie. Takie rozwiązanie jest bardzo popularne, chociaż bardziej wymagający odbiorcy często zarzucają mu brak wyrafinowanej estetyki. Wówczas osoby chętniej wybierają kabiny prysznicowe o konstrukcji bezramowej. Wykonuje się je z wysokiej jakości paneli szkła hartowanego, które łączone są dyskretnymi elementami mocującymi i zawiasami. Takie kabiny prezentują się wyjątkowo elegancko i świetnie pasują do luksusowych salonów kąpielowych.

Jednym z ważniejszych kryteriów przy wyborze kabin jest też rodzaj drzwi. Najczęściej spotkać można drzwi uchylne, łamane lub przesuwne. Najprostszą i najbardziej niezawodną konstrukcją są te pierwsze, ale niestety zarezerwowane są głównie dla posiadaczy dużych łazienek. Uchylne drzwi wymagają bowiem przestrzeni do pełnego otwarcia skrzydła. Drzwi łamane i przesuwne z powodzeniem sprawdzają się nawet w bardzo ciasnych pomieszczeniach. Różnica polegać może też na rodzaju materiału, z którego powstały panele drzwi i ścian kabiny. Kabina prysznicowa może być wykonana z tafli szkła hartowanego lub wysokowytrzymałego poliwęglanu. Szkło jest tworzywem znacznie cięższym, ale odporniejszym na zmiany temperatury i zarysowania. Można je też pokrywać hydrofobowymi powłokami chroniącymi przed zaciekami i minimalizującymi osadzanie się zabrudzeń.

Różnice pomiędzy produktami różnych marek mogą polegać też na jakości drobnych elementów i detali. Tego typu szczegóły są bardzo ważne, gdyż wpływają na trwałość oraz funkcjonalność. Szczególną uwagę warto zwracać na uszczelki drzwi oraz elementy ruchome. Wykonane z tworzyw rolki i łożyska bardzo szybko się zużywają i sprawiają, że otwieranie drzwi kabiny staje się coraz bardziej uciążliwe.

Kabiny montowane są zwykle do ścian pomieszczenia za pomocą specjalnych profili. Chcąc uniknąć problemów z dopasowaniem konstrukcji do murów, warto poszukać modeli z nowoczesnymi profilami przyściennymi w formie litery „U”. Dzięki nim kabina prysznicowa może być zamontowana szybko i bezproblemowo, gdyż tego typu elementy automatycznie niwelują krzywiznę ściany. Umożliwi to instalację bez generalnego remontu łazienki i czasochłonnego wyrównywania ścian.

Pokazuje 1 - 20 z 2083 elementów