Wanny

Wybór odpowiedniej wanny nie musi sprawiać kłopotu, pod warunkiem, że weźmie się pod uwagę kilka ważnych czynników. Pierwszym z nich będzie jej umiejscowienie w pomieszczeniu – oferta sklepu obejmuje m.in. modele prostokątne, narożne, okrągłe oraz w innych, bardziej nietypowych kształtach. Druga sprawa to wybór dedykowanej obudowy lub samodzielne zabudowanie wanny np. przy pomocy płytek. W tym drugim przypadku można od razu zaaranżować funkcjonalną półkę do przechowywania kosmetyków. Ostatnia z kwestii pierwszoplanowych to dostosowanie rozmiarów wanny do ilości miejsca w pomieszczeniu. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Z jakiego materiału powinna być wykonana wanna łazienkowa?


Ważnym parametrem wszystkich wanien jest materiał wykonania. Obecnie na rynku królują produkty akrylowe oraz stalowe. Te pierwsze są lżejsze, a więc łatwiejsze w transporcie. Do ich montażu najczęściej potrzebny jest stelaż. Egzemplarze stalowe odznaczają się natomiast większą odpornością mechaniczną oraz stabilnością.

Co sprawia, że wanna łazienkowa jest wygodna?


Istotną cechą każdej wanny jest jej kształt. Dlatego dokonując wyboru, trzeba sprawdzić, czy dany model gwarantuje nam wygodną pozycję podczas kąpieli. Warto też od początku jasno określić, czy wanna ma służyć również do brania prysznica. Wtedy należy ją zaopatrzyć na przykład w parawan, dzięki któremu woda nie będzie zachlapywała podłogi w łazience. Kolejna kwestia to zagłówek, w który może być wyposażona wanna. Sklep zielonalazienka.pl oferuje wiele modeli, dopasowanych do konkretnych wanien. Dzięki nim długa kąpiel w jednej pozycji nie wywołuje dyskomfortu. Spore znaczenie ma też umiejscowienie odpływu – zazwyczaj znajduje się on „w nogach”. Dostępne są jednak modele, w których odpływ zlokalizowano pośrodku.

Wanny z hydromasażem


Prawdziwą perełkę w ofercie producentów stanowią modele z hydromasażem. Warto rozważyć zakup takiej wanny – pomoże ona skutecznie zatroszczyć się o swoje zdrowie. Masujące strumienie pobudzają krążenie krwi, polepszają kondycję skóry oraz gwarantują relaks i odprężenie po ciężkim dniu. Nie bez powodu podobne metody są stosowane w sanatoriach oraz w zakładach odnowy biologicznej.

Wanna łazienkowa wolnostojąca


Niezwykłą ozdobą dużych łazienek są wanny wolnostojące. Projektanci nadają im oryginalne, eleganckie kształty, a w sprzedaży znajdują się też ozdobne nogi do nich. Wybierając tego typu produkt – jeżeli tylko mamy odpowiednią ilość miejsca w łazience – możemy nadać pomieszczeniu wyjątkowy charakter i poczuć się podczas kąpieli jak w królewskim pałacu.

Dodatkowe akcesoria do wanien – na co zwrócić uwagę?


Do przyjemnej i bezpiecznej kąpieli potrzebna jest nie tylko wanna. Sklep oferuje też wiele rodzajów nóg, dzięki którym można ją odpowiednio wypoziomować i sprawić, że będzie stabilnie stała. Ponadto dostępne są specjalne uchwyty, ułatwiające wchodzenie do oraz wychodzenie z wanny. Szczególnie sprawdzają się one u osób starszych bądź z ograniczeniami ruchowymi.

Jak dobrze dobrać baterie do wanny?


Wygląd armatury oraz liczba funkcji to ważne czynniki, ale nie jedyne, które trzeba wziąć pod uwagę, gdy dobiera się baterie do wanien. Ważny jest też sposób montażu – nie każda wanna łazienkowa jest przystosowana np. do umieszczenia w niej wylewki i uchwytu do sterowania wodą. Niekiedy trzeba te elementy zamontować bezpośrednio w ścianie. Koniecznie trzeba wtedy wziąć pod uwagę długość wylewki – jeżeli będzie ona za krótka, woda będzie odbijała się od krawędzi wanny. Zbyt długi egzemplarz może natomiast ograniczyć ruchy osoby kąpiącej się.