Wanny - akcesoria 

(289 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-

Dostępność

Zakup eleganckiej i wygodnej wanny to nie wszystko. Aby móc ją prawidłowo zainstalować i użytkować, potrzebne bywają często dodatkowe akcesoria do wanny. Przy wyborze konkretnego modelu warto zatem zapoznać się z jego specyfikacją i sprawdzić, co będzie potrzebne do montażu. Akcesoria do wanny to także okazja, aby poprawić komfort codziennego użytkowania – wybór dodatków jest spory i warto sprawdzić, czy któryś z nich nie będzie przydatny we własnej łazience.

Nogi do wanny czy stelaż do wanny?

Solidny i bezpieczny montaż to podstawa w przypadku tak dużego elementu wyposażenia jak wanna. Bardzo często niezbędne do tego są specjalne nóżki lub odpowiednio dobrany stelaż. Nogi do wanny zwykle mają postać regulowanych wsporników, które stanowią fundament całej konstrukcji. Dzięki gwintowanym trzpieniom można nie tylko kontrolować wysokość montażu, ale także bardzo precyzyjnie poziomować wannę. Przed zakupem należy jednak upewnić się, że konkretne nogi do wanny będą pasować do danego modelu – wersje asymetryczne często wymagają nieco innego wyposażenia. Stelaż do wanny to bardziej rozbudowany odpowiednik nóżek – zestaw może mieć postać specjalnej ramy lub dopasowanych do kształtu zbiornika wsporników. Niektóre wanny wymagają także zastosowania innych elementów montażowych – w przypadku wątpliwości warto poprosić o pomoc fachowca, który dobierze odpowiedni zestaw.

Inne akcesoria do wanny

Nogi i stelaże do wannien to niezbędne elementy montażowe – istnieją także dodatki, które sprawić mogą iż kąpiel stanie się bardziej komfortowa lub bezpieczniejsza. Na szczególną uwagę zasługują specjalne uchwyty wannowe, które ułatwiają wchodzenie i wychodzenie. Zalecane są one szczególnie w przypadkach, gdy z łazienki korzystają osoby starsze lub niepełnosprawne. Warto także wyposażyć się w specjalny zagłówek wodoodporny. Jest to niewielka „poduszeczka” montowana na krawędzi wanny, które zapewnia komfortowe podparcie karku w czasie relaksujących kąpieli. W przypadku luksusowych salonów kąpielowych rozważyć można także zakup specjalnego systemu oświetlenia do wanny – pozwoli on cieszyć się romantyczną atmosferą, bez konieczności używania niebezpiecznych świec.