Drzwi prysznicowe 

(2801 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-
cm - cm
cm - cm

Wypełnienie

Kolor profili

Dostępność

Budowa kabiny prysznicowej nie jest trudna, jeżeli dysponujemy odpowiednimi akcesoriami i prefabrykatami. Dlatego też drzwi prysznicowe cieszą się ogromnym powodzeniem, gdyż są bardzo dobrą alternatywą dla klasycznych kabin prysznicowych. W połączeniu ze ściankami prysznicowymi pozwalają zabudować brodzik, w taki sposób, aby stworzyć bezpieczną i funkcjonalną przestrzeń. Nowoczesne produkty tego typu wytwarzane są z użyciem bardzo trwałych i bezpiecznych materiałów i mogą być stosowane do zabudowy klasycznych brodzików lub konstruowania kabin z odpływem liniowym na poziomie podłogi. W tym drugim przypadku warto inwestować w drzwi prysznicowe najlepszej jakości, gdyż w takiej kabinie szczelność ma ogromne znaczenie.

Drzwi prysznicowe – jak dobierać?

Jednym z najważniejszych parametrów, jaki uwzględnić należy przy wybieraniu drzwi prysznicowych jest oczywiście rozmiar. Wysokość nie jest tu jednak tak ważna jak szerokość. Najczęściej drzwi prysznicowe dopasowuje się w taki sposób, aby zajmowały całą przednią ściankę kabiny – ułatwia to wchodzenie pod natrysk. W ofercie dostępne są drzwi o różnych rozmiarach i w zależności od rozmiaru projektowanej kabiny wybierać można spośród modeli o szerokości od 70 do nawet 120 cm.

Panele drzwi prysznicowych produkowane są zwykle ze szkła hartowanego lub wytrzymałego poliwęglanu. Szklane panele są nieco droższe, ale lepiej znoszą zmiany temperatury, są trudne do zarysowania i bardzo trwałe. Poliwęglan charakteryzuje się nieco większą podatnością na zarysowania, ale jest niezwykle odporny na uszkodzenia mechaniczne – drzwi prysznicowe z takiego materiału bardzo trudno stłuc. Przy wyborze warto zwrócić uwagę także na to, czy panele pokryte są specjalną powłoką hydrofobową. Takie rozwiązanie znacząco ułatwia czyszczenie i minimalizuje powstawanie smug oraz zacieków. Drzwi prysznicowe to element, który musi cechować się odpowiednią jakością i wytrzymałością, dlatego też nie warto oszczędzać na tym zakupie. Precyzyjnie wykonane modele wytrzymują wiele lat zachowując doskonały wygląd i pełną sprawność techniczną.

Drzwi prysznicowe przesuwane czy drzwi prysznicowe składane?

Nie bez znaczenia jest także sposób otwierania drzwi – producenci oferują kilka różnych rozwiązań. Bardzo często spotkać można drzwi prysznicowe składane, które stosować można nawet w małych łazienkach. Tego typu konstrukcja jest też bardzo wygodna w użytkowaniu, ale wyróżnia się stosunkowo skomplikowaną budową, co prowadzić może do szybkiego zużycia elementów ruchomych. Drzwi prysznicowe przesuwne zwykle zbudowane są z trzech łamanych paneli i również świetnie sprawdzają się w małych łazienkach. Przy ich instalacji należy zachować jednak bardzo dużą precyzję, która potrzebna jest do zapewnienia płynności ruchu. W sprzedaży znaleźć można także drzwi uchylne, wyposażone w klasyczne zawiasy. Pod względem trwałości i prostoty montażu oferują zdecydowanie najwięcej, ale do pełnego ich otwarcia potrzebna jest spora przestrzeń. W dużych łazienkach jest to bardzo dobre rozwiązanie – w przypadku małych powierzchni lepiej zdecydować się na dobre jakościowo składane drzwi prysznicowe lub drzwi prysznicowe przesuwne.