Przyciski spłukujące 

(992 produkty)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-

Kolor

Materiał

Dostępność

Podtynkowe spłuczki WC są bardzo estetyczne, gdyż cała instalacja jest dyskretnie ukryta w ścianie łazienki lub toalety. Abu jednak uruchomić schowany mechanizm, niezbędny jest specjalny przycisk. Wydawać by się mogło, że wybór idealnego modelu nie sprawia żadnego problemu, ale warto zwrócić uwagę na kilka detali, które pomogą znaleźć produkt w pełni dopasowany do konkretnych potrzeb.

Przyciski spłukujące – kilka ważnych informacji

Firmy produkujące stelaże podtynkowe ze spłuczkami tworzą jednocześnie przyciski spłukujące. Wbrew pozorom nie jest to zbyt szerokie grono marek – w sprzedaży znajdziemy głównie przyciski spłukujące Geberit, Cersanit, Koło, Tece i Grohe. Większość modeli produkowanych jest z wysokowytrzymałego tworzywa sztucznego ABS, które oprócz walorów estetycznych wyróżnia się stosunkowo niską ceną. Nie ma zatem problemu, aby za kilkadziesiąt złotych nabyć produkt markowy i niezawodny. Oczywiście w bardziej luksusowych łazienkach lepiej sprawdzą się przyciski spłukujące do WC wykonane z chromowanej lub szczotkowanej stali czy szkła hartowanego. Te oprócz nieco większej trwałości i estetyki, wyróżniają się też wyższa ceną. Wybór zależny jest więc nie tylko od gustu, ale też zasobności portfela.

Najprostsze i coraz rzadziej spotykane są jednofunkcyjne przyciski spłukujące. Pozwalają one na spłukanie miski WC ściśle określoną ilością wody (zwykle od 5 do 7 litrów) – wyjątkiem są modele wyposażone w funkcję START-STOP. Jest to mechanizm umożliwiający zamkniecie zaworu w dowolnej chwili poprzez kolejne wciśnięcie przycisku. Jest to opcja bardzo oszczędna i ekologiczna. W mechanizm START-STOP wyposaża się też dwufunkcyjne przyciski spłukujące do WC.

Modele dwudzielne są aktualnie najbardziej rozpowszechnione, gdyż umożliwiają spłukanie miski WC małą lub duża ilością wody. Ustawienia nowoczesnych stelaży podtynkowych pozwalają wyregulować ilość wody zużywanej przy naciśnięciu konkretnego guzika. W zależności od rodzaju zaworu spłukującego i opcji regulacji można zużywać na pojedyncze spłukanie od 3 do 4,5 litra przy małym i 6 do 9 litrów przy dużym spłukaniu.

Alternatywą w luksusowo urządzonych łazienkach i toaletach publicznych może być też sterowany podczerwienią przycisk. Geberit posiada w swojej ofercie modele pozwalające na bezdotykowe uruchomienie spłuczki – oznacza to większą higieniczność i żywotność.

Jak dobierać do stelaży przyciski spłukujące WC?

Kupując stelaż podtynkowy ze spłuczką, zwykle nie otrzymujemy w zestawie przycisku. Jednak nie jest to podyktowane oszczędnością producentów, ale walorami praktycznymi. Chodzi o to, aby stelaże były uniwersalne – przycisk jest zaś elementem widocznym i dobieranym do aranżacji pomieszczenia. Warto pamiętać, że przycisk spłukujący można wymienić łatwo i bez rozkręcania samego stelaża – w razie zmiany wystroju łazienki nie będzie zatem problemu z dopasowaniem modelu w innym kształcie lub kolorze.

 Każdy stelaż jest przystosowany do montażu przycisków o określonej wielkości. Zatem, aby uniknąć pomyłek, warto wybierać przycisk spłukujący do WC tej samej marki, upewniając się przy tym, że konkretny model pasuje do danej spłuczki. Pomoże w tym instrukcja obsługi lub profesjonalny sprzedawca.