Stelaże podtynkowe 

(275 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-
cm - cm

Rodzaj

Dostępność

W przypadku ceramiki podwieszanej – misek WC i bidetów do montażu niezbędny bywa specjalny stelaż podtynkowy. Jest to stabilna rama umieszczana w ścianie pomieszczenia, która pozwala solidnie zamocować ceramikę i ukryć instalacje niezbędne do jej prawidłowego działania. Stelaż podtynkowy wymaga nieco pracy podczas montażu, ale jest to zdecydowanie najbardziej estetyczne rozwiązanie do łazienki i toalety.

Stelaż podtynkowy WC

W przypadku podwieszanych misek WC stelaże są nie tylko konstrukcją nośną dla samej ceramiki, ale także dla spłuczki. Stelaż podtynkowy WC umożliwia podłączenie miski w estetyczny sposób, bez konieczności prowadzenia przyłączy po ścianach pomieszczenia. Jedynymi widocznymi elementami są w tym wypadku sama miska WC oraz przycisk spłukujący. Stelaż podtynkowy WC może być przeznaczony do zabudowy ciężkiej (ściany z betonu i cegieł), lekkiej (płyty kartonowo-gipsowe) lub uniwersalny.

Stelaż podtynkowy do bidetu

Instalacja bidetu wiszącego nie zawsze wymaga stosowania stelażu. W przypadku solidnych ścian z betonu i cegieł ceramicznych bidet można mocować bezpośrednio do muru. Jeżeli jednak w toalecie posiadamy lekkie ścianki działowe, stelaż podtynkowy do bidetu będzie koniecznością. Solidna rama zapewni pewne mocowanie ceramiki i umożliwi bezpieczne korzystanie z bidetu. Stelaże podtynkowe do bidetów nie są wyposażone w spłuczki, ale pozwalają ukryć przyłącze wodne do baterii i odpływ kanalizacji.

Stelaż podtynkowy – na co zwracać uwagę?

Podstawowym kryterium przy wyborze jest rodzaj zabudowy, do której przystosowany jest stelaż podtynkowy. Warto zwrócić uwagę także na solidność ramy i jej zabezpieczenie antykorozyjne. Najlepiej wybierać stelaże podtynkowe ze spłuczkami wyposażonymi w regulację ilości wody i przyciski dwudzielne. Odpowiednia regulacja wysokości i głębokości zabudowy pozwoli zainstalować miskę WC na wybranym poziomie i skrócić czas montażu. Dobrym rozwiązaniem jest też wybór stelażu z łatwo dostępnym otworem rewizyjnym, który umożliwi przeprowadzanie okresowych regulacji i drobnych napraw bez konieczności rozbierania ściany toalety.