Deszczownice 

(932 produkty)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-
cm - cm
cm - cm

Kolor

Wariant koloru Oltens

Dostępność

Deszczownica to wyjątkowo praktyczna i komfortowa alternatywa dla klasycznej słuchawki prysznicowej. W praktyce jednak jest to po prostu zamocowana na stałe nad głową użytkownika powiększona wersja standardowej główki prysznicowej. Co zatem sprawia, że cieszą się one tak ogromnym powodzeniem? Przede wszystkim wygoda użytkowania. Deszczownica prysznicowa daje pełną swobodę, gdyż w przeciwieństwie do zestawów natryskowych, pozostawia obie ręce wolne. Można zatem skupić się na kąpieli i zrelaksować pod strugami płynącej z góry wody. Zdecydowana większość dostępnych na rynku deszczownic nie oferuje możliwości wyboru strumienia, chociaż oczywiście zdarzają się wyjątki – i my też takie mamy.

Deszczownica – czym kierować się przy zakupie?

Urządzenia tego typu podzielić można na kilka kategorii. Wyróżniamy deszczownice podtynkowe, do instalacji na drążku oraz sufitowe. Deszczownice podtynkowe montowane są w specjalnym stelażu, którego widoczną częścią jest zwykle ozdobny panel. Tego typu rozwiązanie oszczędza miejsce i jest bardzo eleganckie, ale wiąże się z koniecznością montażu dość skomplikowanej instalacji wewnątrz ściany natrysku. Częściej spotyka się deszczownice prysznicowe z drążkiem, który stanowi element konstrukcyjny i doprowadza wodę do dysz wylotowych. Istnieją także modele, które montuje się na drążku prysznicowym z pomocą dedykowanej obejmy, a wodę doprowadza się używając klasycznego węża. Takie rozwiązanie najczęściej wymaga zrezygnowania z główki prysznicowej, gdyż nie spotyka się baterii natynkowych wyposażonych w dwa niezależne przyłącza do węży. Deszczownice sufitowe – jak sama nazwa wskazuje – instaluje się w lub na suficie kabiny prysznicowej. Wybór deszczownicy zależny jest też od rozmiarów łazienki i miejsca instalacji. W przypadku wanien bez parawanów najlepiej decydować się na modele o mniejszej średnicy – pozwoli to uniknąć zalewania podłogi przez płynący z deszczownicy strumień wody. W takich wypadkach rzadko stosuje się deszczownice sufitowe, które charakteryzują się szeroką średnicą strugi. Do kabin prysznicowych stosować można większe modele podtynkowe, natynkowe i sufitowe.

Deszczownica prysznicowa – przydatne funkcje i rozwiązania

Producenci nieustannie unowocześniają swoje produkty, dodając do nich różnego rodzaju udogodnienia. Ma to miejsce także w przypadku deszczownic. Jednym z najbardziej ciekawych rozwiązań wykorzystywanych obecnie w głowicach prysznicowych jest przegub kulowy. W takiej konstrukcji podstawa nie jest zamocowana do ramienia na sztywno. Specjalny element umożliwia zmianę ustawienia kąta deszczownicy, pozwalając skierować strumień w wybrane przez użytkownika miejsce. Kolejną funkcją, na którą warto zwrócić uwagę jest system zapobiegający osadzaniu się kamienia. Osady są najczęstszą przyczyną awarii zestawów prysznicowych, gdyż drobinki krystalizującego wapienia skutecznie zatykają wąskie dysze. Doprowadzić może to do zmniejszenia przepływu, skoków ciśnienia wody lub uszkodzenia wewnętrznych kanałów głowicy. Deszczownice prysznicowe czasami wyposażane są w termostaty – jest to jednak praktyka coraz rzadsza. To rozwiązanie wypierane jest przez nowoczesne baterie termostatyczne, które zapewniają wygodniejszą i bardziej efektywną regulację temperatury i ciśnienia. Niektóre deszczownice prysznicowe umożliwiają także zmianę rodzaju strumienia, pozwalając korzystać z wodnych masaży. Osobną kategorię stanowią głowice z wylewkami kaskadowymi. Posiadają one spłaszczone dysze, z których woda wypływa szeroką strugą przypominającą wodospad.