Kabiny z hydromasażem 

(0 produktów)
Brak produktów w wybranej kategorii

Kabina z hydromasażem to nie tylko luksusowy dodatek, ale także urządzenie pozwalające zadbać o zdrowie. Masaż strumieniem wody pomaga wzmocnić stawy i mięśnie, złagodzić ból, zapewnić sobie relaks, a nawet wyregulować przemianę materii. Kabina prysznicowa z hydromasażem to zatem doskonałe rozwiązanie dla młodych osób, które po całym dniu na siłowni walczą z bolesnymi zakwasami, jak i rehabilitujących się seniorów oraz osób po różnych zabiegach.

Dlaczego warto wybrać kabinę z hydromasażem?

Hydromasaż pod prysznicem można zapewnić sobie na dwa sposoby – inwestując w kabinę z hydromasażem lub montując pod prysznicem specjalny panel. Oba rozwiązania mają swoje zalety, ale gotowa kabina prysznicowa z hydromasażem jest znacznie łatwiejsza w montażu i fabrycznie przystosowana do wykonywania zabiegów masujących z użyciem strumienia wody.

Osobne panele najczęściej pracują na instalacjach podtynkowych, co wymaga dość czasochłonnych i skomplikowanych czynności montażowych. Kabina z hydromasażem posiada zintegrowany z konstrukcją system dysz, co sprawia, że instalacja ogranicza się w praktyce do osadzenia całości w wybranym miejscu i podłączenia dopływu wody oraz kanalizacji.

Pozwala to szybko i wygodnie zainstalować kompletne urządzenie z systemem masującym strumieniem wody. Gotowa kabina prysznicowa z hydromasażem to doskonałe rozwiązanie dla osób, które wymieniają wyposażenie łazienki, ale nie chcą przeprowadzać generalnego remontu i kuć ścian w celu ułożenia instalacji podtynkowych.

Przy zakupie kabiny warto kierować się jakością wykonania i renomą producenta. W tym wypadku nie należy stawiać na oszczędność za wszelką cenę. Kabina z hydromasażem to urządzenie dość skomplikowane – najtańsze modele z Chin kuszą atrakcyjnymi cenami, ale ich żywotność nie jest długa. Urządzanie łazienki to zaś inwestycja długoterminowa i nastawiona na zapewnienie domownikom komfortu oraz higieny.

Jak dbać o kabiny z hydromasażem?

Kupując kabinę wyposażoną w system masujący, należy pamiętać, że jej obsługa wiąże się z koniecznością okresowego czyszczenia nie tylko powierzchni paneli, ale także dusz. Jest to spowodowane faktem, że w przewodach zawsze pozostaje pewna ilość wody, która może prowadzić do rozwoju bakterii i pleśni.

To właśnie sprawia, że wiele osób waha się przed zakupem kabiny z hydromasażem. Jednak nie należy bać się tych urządzeń – czyszczenie nie jest bardzo uciążliwe i, w zależności od intensywności użytkowania systemu masującego, przeprowadza się je zaledwie raz lub dwa razy w miesiącu. Kabina prysznicowa z hydromasażem może być oczyszczana za pomocą specjalnych środków i detergentów przeznaczonych do tego celu lub nawet roztworem kwasku cytrynowego lub octu. Dobrze jest też zadbać o zmiękczenie wody. W dyszach często osadza się kamień wapienny, który może doprowadzić do zmniejszenia światła przewodów i obniżenia efektywności pracy dysz. Wszelkie instrukcje dotyczące użytkowania i obsługi kabiny znajdują się w instrukcji obsługi dostarczonej przez producenta – wszystkich wytycznych należy bezwzględnie przestrzegać, dzięki czemu zachowamy gwarancję i zapewnimy sobie długie użytkowanie nowego sprzętu.