Poręcze i uchwyty 

(76 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-

Dostępność

Śliska wanna lub mokre kafelki pod natryskiem mogą być przyczyną wypadku. Na tego typu kłopoty narażeni są szczególnie ludzie starsi oraz osoby z różnego rodzaju problemami ruchowymi. Rozwiązaniem okazać mogą się jednak praktyczne poręcze i uchwyty łazienkowe. Producenci oferują szeroką gamę tego typu artykułów, przeznaczonych zarówno do domów prywatnych, jak i do użytku masowego.

Uchwyty łazienkowe w domu

Wejście lub wyjście z wanny nie jest łatwe dla seniorów. Specjalny uchwyt łazienkowy zainstalowany na ścianie może jednak znacząco poprawić komfort i bezpieczeństwo korzystania z łazienki. Solidna poręcz zapewnia podparcie i umożliwia utrzymanie równowagi podczas kąpieli lub prysznica. Tego typu udogodnienia są bardzo łatwe w montażu i dopasowane stylistycznie do większości aranżacji łazienek. Oprócz niewątpliwych walorów praktycznych, uchwyt do wanny może więc też stanowić ozdobę pomieszczenia i zgrabnie wpisywać się w wystrój. Zwłaszcza że dostępne są modele w przeróżnych kształtach i formach, a więc każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Uchwyty łazienkowe dla niepełnosprawnych

Szczególną grupę osób korzystających z toalet i łazienek stanowią osoby z ograniczeniami ruchowymi. Samodzielne korzystanie z większości urządzeń umożliwiają im uchwyty łazienkowe dla niepełnosprawnych. Dzięki solidnym poręczom możliwe jest bezpieczne korzystanie z prysznica, wanny lub toalety. Do dyspozycji są uchwyty łazienkowe dla osób niepełnosprawnych w postaci prostych drążków lub profilowanych konstrukcji.

Uchwyty do wanny i ubikacji z dodatkowymi funkcjonalnościami

Niektóre z modeli posiadają konstrukcję uchylną, którą można wygodnie złożyć po użyciu. Takie uchwyty do wanny, gdy nie są aktualnie używane, nie zajmują prawie wcale miejsca. W przypadku poręczy ściennej do WC dostępne są z kolei inne ciekawe funkcjonalności, np. przycisk umożliwiający zdalne uruchomienie spłuczki, ułatwiający obsługę toalety osobom z ograniczeniami ruchowymi.

Uchwyt do wanny – czy można dopasować go do aranżacji?

Szeroka oferta producentów pozwala znaleźć takie uchwyty, które doskonale wpiszą się w wystrój całej łazienki. Niektóre z modeli w oczywisty sposób nawiązują do stylu retro. Inne z kolei mają kubistyczne kształty, co czyni je doskonałym wyborem do łazienek nowoczesnych. Nie trudno też znaleźć uchwyty do wanny mające łagodne zaokrąglenia, oddające klimat ponadczasowej klasyki.