Postumenty 

(34 produkty)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-

Dostępność

Nawet najpiękniejsza umywalka nie będzie spełniać swojego zadania, jeżeli nie podłączymy jej do odpływu. Problem w tym, że syfony i instalacje odprowadzające nie należą do najbardziej estetycznych. Jak sobie z tym poradzić? Oprócz syfonów ozdobnych i szafek łazienkowych, dobrym rozwiązaniem jest też postument pod umywalkę.

Kiedy warto wybrać postument do umywalki?

Postument to nic innego jak elegancka obudowa wokół syfonu odpływowego umywalki. Takie rozwiązanie to idealna propozycja dla osób, które chcą zachować wysoką estetykę w łazience, ale nie chcą lub nie mogą skorzystać z szafki podumywalkowej. Postument do umywalki chętnie wykorzystują zatem posiadacze małych łazienek oraz miłośnicy oryginalnej stylistyki. Obudowy produkowane są zarówno w formach nowoczesnych, jak i klasycznych, dzięki czemu z pomocą postumentu można podkreślić gustowną aranżację pomieszczenia.

Postument jako ozdoba i dodatkowa podpora umywalki

Postument nie musi być jedynie ozdobą. W przypadku większych i cięższych umywalek stanowić może dodatkową podporę dla konstrukcji. W tym wypadku upewnić się trzeba, że dany model ma nie tylko odpowiedni rozmiar, ale także wystarczającą nośność.

Wybierając postument nie należy kierować się jedynie względami dekoracyjnymi. Przede wszystkim trzeba się upewnić, że kupowany model ma odpowiedni rozmiar. Najważniejsza jest tutaj wysokość – postument do umywalki musi zmieścić się pod misą i ściśle do niej przylegać. Warto również zwrócić uwagę na głębokość konstrukcji, szczególnie, gdy instalacja odpływowa ma słuszne rozmiary. Może się bowiem okazać, że syfon nie zmieści się wewnątrz postumentu.

Przy wybieraniu postumentu w pierwszej kolejności warto sprawdzić modele polecane przez producenta. Dno misy umywalki może mieć różny kształt i zwieńczenie postumentu musi do niego pasować. Większość producentów zamieszcza taką informację w instrukcji obsługi lub na swojej stronie internetowej – nie powinno być zatem problemu ze znalezieniem modelu, który będzie idealnie pasował do umywalki zarówno pod względem konstrukcyjnym, jak i estetycznym.